Bezpieczny samochód elektryczny

Przeważnie chłopcy lubią się bawić samochodami, bo motoryzacja jest w centrum ich zainteresowań. Maluchy naśladują swoich rodziców więc nic dziwnego, że dziecko chce mieć własny odkurzacz, pralkę czy samochód. Na szczęście wszystkie te produkty można kupić w sklepach zabawkowych w formie dozwolonej i bezpiecznej dla dzieci.

Jakie są rodzaje pojazdów zasilanych elektrycznie?

bezpieczne pojazdy elektryczne dla dzieciBez wątpienia znakiem rozpoznawczym dzisiejszego świata zabawek, są produkty zaawansowane technologicznie, które pozwalają na wykonywanie wielu czynności jednocześnie. Jedną z sztandarowych zabawek dla kilkulatków są bezpieczne pojazdy elektryczne dla dzieci. Maluchy mogą w nich samodzielnie jeździć lub też mogą być kierowane przez rodziców. Przeważnie są one dozwolone do użytkowania przez dzieci w wieku powyżej trzech lat, gdyż maluch musi być na tyle świadomy, aby mógł panować nad pojazdem. Kierowanie samochodem elektrycznym nie jest trudne, gdyż wymaga jedynie opanowania kierownicy i pedału gazu. Samochód włącza się jednym przyciskiem, a hamowanie następuje automatycznie, kiedy zdejmie się nogę z pedału gazu. W sprzedaży najczęściej można spotkać pojazdy w wersji sedanów o niskim zawieszeniu i małych kołach, które świetnie się sprawdzają na równej nawierzchni oraz terenowe auta z napędem na cztery koła. Wszystkie są zasilane na wydajne akumulatory, które powalają na nieprzerwaną zabawę nawet przez kilka godzin. Dzięki mocnemu silnikowi, samochody mogą się rozpędzić maksymalnie do kilku kilometrów na godzinę, co jest w zupełności wystarczające dla kilkuletniego dziecka. Poza samochodami elektrycznymi, możemy jeszcze spotkać motory, które sprawdzają się jedynie na równych powierzchniach. Takie pojazdy są szczególnie pożądane przez dzieci, gdyż mogą się one w nich poczuć jak dorośli, prowadzący swoje samochody.

Tego typu zabawki często mają wiele dodatkowych możliwości, chociażby w postaci funkcji dźwiękowych czy wejścia USB, które pozwala na słuchanie ulubionej muzyki w trakcie przejażdżki. Samochody są najczęściej wybierane przez rodziców, ponieważ są bezpieczne. Są wykonane z trwałego tworzywa sztucznego, mają pasy bezpieczeństwa i nie rozpędzają się do dużych prędkości, a więc są stworzone dla małych fanów motoryzacji. Cena takiej zabawki, to kilkaset złotych.