Bóle kręgosłupa a właściwe metody rehabilitacyjne

Bóle kręgosłupa (szczególnie w odcinku lędźwiowym), mogą dawać się we znaki osobom w każdym wieku. Ich przyczyną mogą być zmiany zwyrodnieniowe czy też uszkodzenia na skutek przeciążenia podczas wypadku czy intensywnej pracy. Dlatego tak ważne jest odpowiednie rehabilitowanie pacjenta, któremu doskwierają bóle kręgosłupa. Kiedy zastosujemy odpowiednią rehabilitację, możemy liczyć na poprawę stanu zdrowia.

Jakie rodzaje rehabilitacji stosujemy w bólu kręgosłupa?

ból kręgosłupa rehabilitacjaRehabilitacja kręgosłupa stanowi jeden z najczęstszych elementów terapii, który może odwlec w czasie lub wyeliminować konieczność przeprowadzania operacji. Gdy doskwiera nam ból kręgosłupa rehabilitacja może polegać na ćwiczeniach, które są w stanie niezwykle szybko polepszyć nasz stan zdrowia. Dzięki odpowiednim ćwiczeniom możliwe jest pozbawienie napięcia mięśniowego, a także wzmocnienie partii mięśni, które są odpowiedzialne za podtrzymywanie kręgosłupa. Oprócz ćwiczeń fizycznych w terapiach rehabilitacyjnych stosuje się także specjalne metody fizykoterapii. Możemy do nich zaliczyć na przykład terapię za pomocą prądów, które mogą pomóc w przewlekłych i uciążliwych bólach odcinka lędźwiowego. Dzięki temu, że mięśnie są pobudzane, możliwe jest zwiększenie ukrwienia partii mięśniowych, co dłuższej perspektywie może wyeliminować przewlekłe dolegliwości bólowe. Rehabilitacja w przypadku zwyrodnień i urazów kręgosłupa musi być przeprowadzana pod okiem fachowca, Tylko w tym wypadku możemy liczyć na szybkie efekty, i nie narażamy naszego ciała na nieoczekiwane skutki źle podjętej terapii. Do elementów terapii kręgosłupa zaliczymy także wszelkiego rodzaju gimnastykę, która ma bezpośredni wpływ na stan mięśni i kręgosłupa. Dzięki wykorzystywaniu takich akcesoriów jak piłki czy rowerki stacjonarne, jesteśmy w stanie w szybki sposób zwiększyć szansę na całkowite wyeliminowanie bólu, uniemożliwiającego normalne funkcjonowanie.

Dobrze przeprowadzana rehabilitacja kręgosłupa jest oferowana przez certyfikowanych rehabilitantów i lekarzy, którzy potrafią dobrać rodzaj ćwiczeń i akcesoriów do stanu zdrowia konkretnego pacjenta. W wielu przypadkach tego typu terapia daje efekty już po paru tygodniach intensywnego ćwiczenia lub korzystania z narzędzi fizykoterapii (pół magnetycznych czy laserów).