Botoks skutecznie radzi sobie z napotliwością

Nadmierne pocenie się jest bardzo wstydliwą dolegliwością, która powoduje duży dysomfort. Osoby, które zmagają się z tym problemem często skarżą się na różne dolegliwości skórne takie jak infekcje grzybicze oraz bakteryjne. Do przyczyn nadmiernej potliwości zaliczyć można zaburzenia pracy gruczołów potowych, które odpowiedzialne są za regulację temperatury ciała.

Zabiegu stosowane w leczeniu nadpotliwości

leczenie nadpotliwości krakówDo czynników, które powodują nasilenie się problemu należy stres, lęk lub nadmierna nerwowość. Wydzielanie potu może pojawić się na skutek nadaktywności ośrodkowego układu nerwowego. Powierzchnia skóry człowieka pokryta jest gruczołami potowymi. Odpowiadają one za termoregulację organizmu, a także usuwanie szkodliwych produktów przemiany materii. Na ich aktywność wpływa układ nerwowy. Istnieją jednak sytuacje, kiedy gruczoły potowe są nadmiernie aktywne. Jest to niezależne od temperatury otoczenia. W takich sytuacjach warto zdecydować się na leczenie nadpotliwości Kraków to miasto, gdzie oferowane są zabiegi pomagające osobom zmagającym się z tym uciążliwym problemem. Do najpopularniejszych metod należy botoks. Wstrzyknięcie toksyny botulinowej blokuje przewodnictwo nerwowe w gruczołach potu. Zabieg ten przenosi doskonałe efekty, jednak konieczne jest jego powtarzanie. Do innych metod leczenia nadmiernej potliwości należy także laseroterapia. Gruczoły potowe są wrażliwe na wysoką temperaturę, która może powodować ich obumieranie. W przypadku, kiedy domowe sposoby na nadpotliwość nie przynoszą pożądanych, efektów warto zasięgnąć z pomocy specjalistów i znaleźć rozwiązanie, które pomoże poradzić sobie z tą przykrą dolegliwością.

Warto sięgać po naturalne i oddychające ubrania, które zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza. Należy zrezygnować z ostrych oraz niezdrowych potraw, zadbać o lekkostrawną dietę. Bardzo pomocne są także różnego rodzaju antyperspiranty. Kiedy tego typu środki nie przynoszą żadnych rezultatów warto skorzystać z pomocy specjalistów.