Budowa hali łukowej

Wraz z rozwojem firmy niejednokrotnie musimy także rozwijać infrastrukturę wchodzącą w skład naszej działalności, ponieważ potrzebna jest nam na przykład większa przestrzeń magazynowa. W myśl zasady, że firma która się ciągle nie rozwija zostaje w tyłu za konkurencją, powinniśmy tak prowadzić swoją firmę, aby maksymalizować zyski a ograniczać do minimum straty. Jednym z największych wydatków jakie mogą stworzyć nam problemy jest zakup lub budowa nowego magazynu, a jeśli będziemy się rozwijać to będzie to nieuniknione. Na szczęście istnieje sposób, który pozwala powiększyć powierzchnię magazynową tanim kosztem.

Tymczasowe hale łukowe

hala łukowaWybudowanie hali magazynowej trwa od kilku do kilkunastu miesięcy i kosztuje bardzo dużo. Często nie mamy tyle czasu, aby zdecydować się na budowę takiej hali, a do tego wolelibyśmy nie przeznaczać tak dużej części kapitału firmy na taką inwestycję. Dodatkowy magazyn jest nam w dalszym ciągu potrzebny. Pojawia się pytanie co robić w takiej sytuacji? Rozwiązaniem naszego problemu jest hala łukowa. Jest to rodzaj hali, który bez obaw możemy wykorzystać jako magazyn. Taka hala w pewnym sensie przypomina swoją budową namiot. Jej rozstawienie nie trwa długo. Jedyne co powinniśmy zrobić to wylać płytę betonową o grubości kilkunastu centymetrów, na której rozstawimy taką halę. Hala łukowa składa się z kilku półokręgów, które stanowią jej szkielet oraz blaszanego poszycia. Zaliczyć ją możemy do budynków tymczasowych, co nie oznacza, że nie możemy z niej korzystać przez dłuższy czas, bo oczywiście możemy. Wszystkie elementy takiej hali wykonane są z bardzo dobrej jakości materiałów, zwykle jest to dobrej klasy stal, więc jej wytrzymałość jest na bardzo dobrym poziomie.

Złożenie i rozłożenie takiej hali nie zajmuje dużo czasu. Osoby które mają wprawę w składaniu i rozkładaniu takich budynków tymczasowych powinny sobie z tym poradzić w przeciągu kilku dni roboczych. Halę wyżej opisanego typu możemy zamówić przez internet. Wybierając jeden z gotowych modeli zapłacimy za niego od kilkunastu do maksymalnie kilkudziesięciu złotych, w zależności od wielkości zamówionej hali. Jeśli chcemy złożyć zamówienie na halę, która będzie wykonana w oparciu o nasze sugestie, to będziemy musieli zapłacić więcej.