Budynek jednorodzinny najlepiej docieplić styropianem

Każdy nowo wybudowany dom jednorodzinny musi zostać w odpowiedni sposób docieplony. Jest to konieczne, bo w przeciwnym razie straty ciepła byłyby ogromne. Docieplony budynek jest energetycznie oszczędny, więc w długiej perspektywie czasu można bardzo dużo zaoszczędzić na jego ogrzewaniu. Żaden inwestor nie zdecydowałby się na to, żeby swojego domu nie docieplić. No i teraz pojawia się pytanie czym docieplić nowy dom, żeby ta termoizolacja była jak najbardziej skuteczna.

Docieplenie styropianem to skuteczna termoizolacja

skuteczne docieplenia - mazowieckieWiększość firm zajmujących się docieplaniem domów jednorodzinnych zdecydowanie i z całą stanowczością doradza styropian. Alternatywą jest jeszcze wełna mineralna, ale jednak taką naszą polską tradycją jest docieplanie domów płatami styropianu. Inwestor w porozumieniu z kierownikiem budowy może wybrać zarówno grubość tego materiału jak i jego jakość. Jakość styropianu to jego przenikalność cieplna, którą określa się współczynnikiem lambda. Styropian może być biały lub grafitowy. Zresztą, wyborem konkretnego gatunku styropianu nie trzeba się martwić, bo na pewno pomoże w tym firma, która wykonuje skuteczne docieplenia – Mazowieckie to region, w którym każda firma preferuje określony gatunek styropianu. No bo w tym wszystkim chodzi też o to, żeby grubość i jakość styropianu dobrać do grubości murów oraz ilości okien. Chodzi o to, żeby docieplenie stanowiło jak najefektywniejszą termoizolację. Firmy oferujące skuteczne docieplanie muszą zrobić to tak, żeby straty ciepła w zimę były dosłownie minimalne. I dlatego właśnie na wybór rodzaju i gatunku styropianu wpływ poza inwestorem musi mieć również kierownik budowy i firma, która wykona wszystkie prace dociepleniowe. Podobnie jest zresztą przy wyborze wełny mineralnej. W tym przypadku też trzeba wybrać odpowiednią grubość i jakość.

Dla tych, którzy są w trakcie budowy swojego wymarzonego domu i tak najważniejsze znaczenie ma efekt wizualny. Mało kto zna się na kwestiach docieplenia, dlatego ten temat jest zlecany fachowcom. Muszą oni wykonać pracę tak, żeby było dobrze. A inwestorzy najchętniej zajmują się kwestiami związanymi z wykończeniem elewacji. Bo przecież dopiero po położeniu kleju, oszlifowaniu i nałożeniu tynku elewacyjnego będzie widoczny cały efekt prac firmy od dociepleń.