Ceny komór barycznych

Nasze płuca nieustannie pracują, dzięki czemu nasz organizm jest stale dotleniony. Nie mniej jednak nie jesteśmy w stanie uzupełnić jego poziomu w maksymalnej ilości, ponieważ ciśnienie atmosferyczne to skutecznie uniemożliwia. Co prawda można stosować specjalne ćwiczenia, które zwiększają wydolność płuc, ale na efekty trzeba czekać. Znacznie szybsza jest tlenoterapia.

W czym pomaga zabieg tlenoterapii?

komora hiperbaryczna - cena urządzeniaDla sportowców wydolność płuc jest niesamowicie ważna, gdyż zwiększa ich wydajność i pozwala osiągać lepsze rezultaty. Osoby zawodowo uprawiające sport już od dawana systematycznie odbywały zabiegi tlenowe w komarach hiperbarycznych, gdyż nie było tajemnicą, jaki ma ona cudowny wpływ na ciało człowieka. Warto zaznaczyć, że w komorze barycznej jest podawany czysty tlen pod trzy razy wyższym ciśnieniem, dzięki czemu pokonuje on barierę przenikalności i trafia bezpośrednio do tkanek i narządów. Co ciekawe, w trakcie normalnego oddychania nie jesteśmy w stanie dotlenić miejsc, do których od dawna nie dociera tlen, a tlenoterapia to zmienia. Jeżeli interesuje nas komora hiperbaryczna – cena urządzenia waha się w przedziale od sześćdziesięciu do nawet dwustu tysięcy złotych. Ostatecznie zależy ona od wybranego modelu, producenta i tego czy jest to nowy czy używany sprzęt. Jeżeli chodzi o wskazania do wykonania zabiegu, to tak naprawdę każdy może z niego skorzystać, gdyż tlenoterapia nie wykazuje skutków ubocznych. Przynosi ona świetnie rezultaty w odniesieniu do dzieci, gdyż poprawia ich koncentrację, w usprawnia procesy zapamiętywania i co najważniejsze, wzmacnia odporność. Ponadto dotleniony organizm sprawniej działa i lepiej sobie radzi z infekcjami. Jeżeli chodzi o sam zabieg, to trwa on od trzydziestu pięciu do pięćdziesięciu minut, w trakcie których jest kilka kilkuminutowych przerw.

W wielu przypadkach pierwsze rezultaty tlenoterapii są widoczne już po jednym zabiegu, ale dla pełnego efektu zalecane jest przeprowadzenie przynajmniej sześciu – siedmiu. Jest to terapia bezpieczna i nieinwazyjna, a także naturalna, ponieważ wykorzystuje tylko czysty tlen. Cena jednego zabiegu w komorze hiperbarycznej, to koszt około dwustu pięćdziesięciu –  trzystu pięćdziesięciu złotych. Jednakże mając skierowanie, można z nich korzystać za darmo.