Ceny noclegów w Zakopanem w okresie świąt

Bardzo wiele osób wyjeżdża na okres świąteczno-noworoczny w polskie góry. Najczęściej wybieranym kierunkiem jest oczywiście Zakopane, czyli stolica polskich Tatr. Noclegów szukamy zarówno w samym Zakopanem jak i w okolicznych miejscowościach. Wyjazd po świętach na Sylwestra jest już dla wielu normą, ale coraz częściej w górach chcemy spędzić też Święta Bożego Narodzenia. Szukając noclegów na tegoroczną zimę warto wiedzieć, jakie ceny będą obowiązywać w kolejnym sezonie.

Najkorzystniej wynajmiemy góralski domek

tanie domki góralskie - zakopaneW Zakopanem mamy do wyboru wiele rodzajów miejsc, w których oferowane są noclegi. Infrastruktura noclegowa i gastronomiczna jest bardzo rozwinięta zarówno w samym Zakopanym jak i we wszystkich położonych obok miejscowościach. Najdroższe noclegi wynajmiemy oczywiście w hotelach. W tegoroczną zimę ceny mogą osiągnąć wyjątkowo wysoki poziom, ale dla turystów z grubym portfelem liczy się komfort a nie cena noclegów. Trochę mnij niż w hotelach zapłacimy za noclegi w pensjonatach. Najtańsze będą oczywiście prywatne kwatery, gdzie za osobodobę możemy zapłacić już od pięćdziesięciu złotych. To najniższa stawka, ale niekoniecznie najlepsze rozwiązanie, jeśli oczekujemy wysokiego standardu za niską cenę. Najkorzystniejszą opcją pod względem ceny do jakości będą z całą pewnością tanie domki góralskie – Zakopane to przecież kurort górski, więc i taki rodzaj noclegów można tam wynająć. Za domek czteroosobowy trzeba zapłacić około sześciuset złotych za dobę. Za większy domek przeznaczony dla nawet dziesięcioosobowej ekipy zapłacimy jedynie około półtora tysiąca złotych za dobę. Są to ceny naprawdę atrakcyjne, bo trzeba je przeliczyć na liczbę osób, które z domku skorzystają. Największą zaletą takich domków jest to, że są w pełni wyposażone i można w nich spędzić kilka dni bez konieczności korzystania z punktów gastronomicznych.

Okres świąteczno-noworoczny to czas, kiedy możemy zrobić sobie dłuższy urlop kosztem kilku dni wolnego. Chętnie wyjeżdżamy w góry, bo tamtejszy klimat kojarzy się ze świętami jak żaden inny. W pięknym i uroczym Zakopanem możemy wynająć noclegi odpowiednie do naszych oczekiwań i możliwości finansowych. Biorąc pod uwagę komfort i wygodę warto zdecydować się na wynajęcie domku. Cenowo wyjdzie to najkorzystniej.