Ciepły śpiworek do spacerówki

Maluchy w wielu około sześciu – siedmiu miesięcy, najczęściej zaczynają samodzielnie siadać i jest to odpowiedni moment na przeniesienie dziecka z gondoli do spacerówki. Jest to wózek z siedzeniem pod kątem prostym, którego kąt nachylenia można regulować. W jego podstawie znajdują się pięciostopniowe pasy bezpieczeństwa, a na jego powierzchni może leżeć specjalna wkładka, która przede wszystkim zwiększa komfort jazdy.

Przeznaczenie śpiworka dla dziecka

śpiworek do spacerówkiKiedy idziemy z maluchem na spacer w ciepłe popołudnie, to lekko go ubieramy i niczym nie przykrywamy. Często nawet ściągamy specjalną wkładkę, która znajduje się na siedzisku, ponieważ może ona zwiększać ryzyko spocenia się. Zimowe i jesienne spacery rządzą się innymi prawami i trzeba szczególnie zadbać o komfort dziecka. Przede wszystkim, trzema mieć na uwadze, że maluch się nie rusza jadąc w wózku, więc szybciej niż my zmarznie. Nie wystarczy sama wkładka, aby miał ciepłe nóżki, rączki czy resztę ciała. Najlepszy będzie śpiworek do spacerówki, który nie pozwoli dziecku zmarznąć nawet przy dużym mrozie. Śpiworki nakładane są od dołu i najczęściej sięgają do pasa. Można go w łatwy sposób przywiązać troczkami do stelaża spacerówki i jedynie rozpinać, żeby włożyć maluszka. Większość z nich posiada praktyczne zamki błyskawiczne po obu stronach. Śpiworki dla dzieci są wykonane z zewnętrznej strony z ortaliony, który nie przemaka i nie przepuszcza powietrza. Natomiast od wewnątrz, znajduje się ciepłe futerko lub polar, które doskonale grzeją. Oczywiście, aby na długo zachować w nim czystość, do środka dziecko musi wsadzać nóżki bez butów, szczególnie po spacerze. Taki śpiworek doskonale zastępuje kocyk, który nie jest w stanie dokładnie zabezpieczyć nóg dziecka przed zimnem. Dzięki niemu, maluch ma osłonięte nóżki, pupę i plecy.

Śpiworki, które znajdziemy w sklepach z artykułami dla niemowląt, mają jeden, uniwersalny rozmiar, który pasuje do każdego wózka. Jednak najważniejsze są otwory na pasy bezpieczeństwa, które w niektórych modelach spacerówek znajdują się w różnych miejscach. Dlatego najlepiej wybierać te modele, które mają szerokie otwory albo mają ich kilka. Co do ceny za śpiworek dla malucha, trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu stu – dwustu złotych, w zależności pd producenta.