Czapka polarowa idealna na zimę

Kto z nas nie ma wspomnienia z dzieciństwa związanego z uwagami rodziców o konieczności noszenia czapki zimą? To chyba złoty standard każdego pokolenia. I nie ma się co dziwić, bo rzeczywiście czapka to bardzo ważna część garderoby w czasie niskich temperatur, która chroni całe ciało przed wyziębieniem.

Zalety czapek polarowych

czapki polaroweLekarze często mówią, że najwięcej ciepła wydzielamy czubkiem głowy. Dlatego nienoszenie czapki bardzo wychładza organizm. Ponadto narażamy się na bezpośrednie szkodzenie naszym zatokom i uszom. Warto więc znaleźć na rynku nakrycie głowy, z którym się zaprzyjaźnimy i w którym będziemy się dobrze czuli. Od pokoleń najbardziej popularne były czapki wełniane. Oczywiście dawniej wynikało to z dostępności niewielu tkanin. Dziś jednak mamy dużo większe spektrum i jeśli czujemy, że z wełną nam nie do twarzy mamy mnóstwo innych możliwości. Ja najbardziej cenię czapki polarowe. Przede wszystkim uwielbiam je za to, że nie przewieje ich nawet najmroźniejszy wiatr, czego nie można powiedzieć niestety o czapce wełnianej. Ponadto dają uczucie ciepła. Tak jakby grzały od środka. Zdaje się, że to zasługa właściwości fizycznych polaru. Znajdziemy je w najróżniejszych kolorach i zwykle klasycznych krojach, których jestem fanką. Nie mechacą się nawet po wielokrotnym upraniu. Jedynym minusem jest… ich dostępność! Za każdym razem gdy chcę zmienić dotychczasową czapkę mam problem ze znalezieniem nowej polarowej w sprzedaży stacjonarnej. Zwykle zmuszona jestem na zakup przez Internet, co czasem kończy się niedopasowaniem rozmiaru.

Czapka to ważna część garderoby, która chroni nas przed chłodem. Dawniej królowały te wełniane, dziś popularne stają się także inne tkaniny jak na przykład polar. Warto przed sezonem zimowym zaopatrzyć się w dopasowane do nas nakrycie głowy.