Czy opłaca się kupować drukarki tekstylne?

W obecnych czasach zupełnie inaczej podchodzi się do produkcji ubrań. Wiele czynności takich jak tworzenie nadruków, tworzonych jest z pomocą specjalnych drukarek. Dzięki temu, można znacznie usprawnić produkcje odzieży.

Czy drukarki do tekstyliów są drogie?

drukarki tekstylne cenyOczywiście, potrzebne są do tego specjalne drukarki tekstylne ceny tych urządzeń nie są zbyt wysokie biorąc pod uwagę ich możliwości. Należy oczywiście zdawać sobie sprawę z tego, ze w przypadku tekstyliów drukarki atramentowe mogą się nie sprawdzić. Zamiast tego w tych celach wykorzystywane są albo drukarki sublimacyjne, drukujące w oparciu o specjalny papier transferowy, albo też drukarki pigmentowe. Wszystko dlatego, ze materiały używane do produkcji odzieży wyróżniają się bardzo niskim poziomem wchłanialności, z tego względu używanie na nich atramentów wodnych mijałoby się z celem. Atramenty pigmentowe sa utrwalane zaś przy pomocy światła UV, dzięki temu z ich pomocą możliwe jest tworzenie nadruków nawet na tak wymagającym materiale, jakim jest poliester. Jest to bardzo ważne, gdyż nadruki na tekstyliach musza być odporne na wiele różnych czynników, przede wszystkim na detergenty używane do prania, ale także wysokie temperatury podczas prasowania. Druk przy pomocy drukarki sublimacyjnej jest z kolei lepszym rozwiązaniem, gdy producentowi odzieży zależy na większy im bogactwie wzorów i kolorów nadruków. Ta drukarka do odzieży umożliwia bowiem korzystanie ze znacznie szerszej bazy kolorystycznej, niż w przypadku zwykłych drukarek.

Druk miał bardzo duży wpływ na rozwój wielu dziedzin produkcji. Warto choćby wspomnieć tutaj o tym, jak technologia ta przyśpiesza wytwarzanie odzieży. Mowa tutaj głownie o różnego rodzaju koszulkach, jak również koszulkach z nadrukami, które są obecnie bardzo popularne.