Czym jest czarci pazur?

Wiele roślin jakie znane są człowiekowi ma prozdrowotny wpływ na ludzki organizm. Cały czas trwają badania, które mają na celu sprawdzić jakie substancje zawarte w roślinach mają lecznicze właściwości dla naszego ciała.

Czarci pazur-roślina na reumatyzm

czarci pazur w kapsułkachKażdy zakątek świata ma swoje rośliny lecznicze, ludzie zamieszkujący dane tereny mają często dostęp jak i wiedzę na temat takich roślin. Wiedza ta przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Popularną w ostatnich latach rośliną jest czarci pazur. Naturalnie występuje ona w Afryce Południowej osiąga pół metra wysokości. Jest gatunkiem płożącym się i jej długość wynosić może nawet półtora metra. Hakowate wygięcie naziemnej części rośliny przypomina szpony stąd powstała tak unikatowa nazwa. Rdzenni mieszkańcy Afryki wykorzystywali roślinę w celach leczniczych. Najwięcej substancji leczniczych według nich zawartych jest w korzeniu rośliny, który pozyskiwany jest tuż po tym jak roślina przekwita. Dziś można kupić czarci pazur w kapsułkach jako suplement diety. Roślina wykazuje działanie przeciwzapalne i polecana jest osobom z reumatyzmem i zapaleniem stawów. Jest również skuteczna w leczeniu niestrawności i oczyszcza organizm z toksyn. Substancje zawarte w roślinie działają również na gorączkę spowalniają procesy starzenia się skóry. Czarci pazur wzmacnia również naczynia krwionośne, dzięki czemu stają się one odporniejsze na pękanie. Choć roślina ma wiele substancji prozdrowotnych należy pamiętać, że osoby mające wrzody żołądkowe lub wrzody na dwunastnicy mogą mieć poważne problemy gdy zaczną stosować suplement z czarcim pazurem.

Roślina stosowana jest również w suplementacji zwierząt w tym na przykład koni. Należy jednak pamiętać, że jest to roślina o bardzo silnym działaniu, które porównywane jest nawet do niektórych medykamentów. Dlatego ważne jest stosowanie się do instrukcji zamieszczonej na opakowaniu, bądź w ulotce.