Czym jest komora normobaryczna?

 

Dla tradycyjnej medycyny, zbawienne działanie komór hiperbarycznych nie jest niczym nowym. Pierwsza komora z podwyższonym ciśnieniem powstała w XVII wieku, w jednym z brytyjskich uzdrowisk. Od tamtej pory w ten sposób leczy się wiele niebezpiecznych schorzeń.

Komora doktora Pokrywki

dr pokrywka komora normobarycznaOddychanie czystym tlenem w środowisku o podwyższonym ciśnieniu sprawia, że proces tworzenia nowych naczyń krwionośnych znacznie przyspiesza. Pobudza komórki skóry do zwiększonej produkcji elastyny i kolagenu, które są odpowiedzialne za jej regenerację oraz za spowolnienie procesów starzenia się. Zwiększa dotlenienie całego organizmu, dzięki czemu zmniejszają się powstałe stany zapalne. Komora hiperbaryczna zalecana jest osobom, które borykają się z różnego rodzaju problemami zdrowotnymi, ponieważ w jej wnętrzu można przebywać jedynie przez określoną ilość czasu, pod nadzorem lekarza. Dlatego o krok dalej poszedł, znany w kręgu osób zajmujących się medycyną alternatywną, dr pokrywka komora normobaryczna jego pomysłu pozwala na cieszenie się zdrowotnym wpływem podwyższonego ciśnienia przez naprawdę długi czas. W zaprojektowanej przez dr Pokrywkę komorze normobarycznej proporcja gazów mieszanki oddechowej jest zmieniana co jakiś czas, dzięki czemu można przespać w niej całą noc, bez obaw, że będzie miało to negatywne skutki dla naszego zdrowia. Dr Pokrywka sam mieszka w komorze normobarycznej, wyposażonej w łazienkę i aneks kuchenny, od przeszło ośmiu lat. Twierdzi, że dzięki temu wysypia się dużo szybciej, jego dzień zaczyna się o trzeciej nad ranem.

Osoby chore, przebywające przez dłuższy czas w komorze normobarycznej, odczuwają znaczną poprawę stanu swojego zdrowia psychofizycznego. Osoby zdrowe, korzystające z komory normobarycznej, czują się pełne energii i zauważają zwiększoną wydajność pracy mózgu.