Czym różni się domowa oczyszczalnia od szamba?

 

Większość  z nas nie jest w stanie wyobrazić sobie codziennego funkcjonowania w domu czy w pracy bez stałego przyłącza do kanalizacji. Jest to bowiem znacznie wygodniejszy i mniej problemowy sposób niż na przykład przydomowe szambo. Nadal jednak duża część gospodarstw, szczególnie na wsiach, nie ma możliwości przyłączenia się do oczyszczalni ścieków.

Zalety przydomowych oczyszczalni ścieków

oczyszczalnia ścieków łódźZdecydowana większość ludzi nie wyobraża już sobie funkcjonowania w domu czy w pracy bez podłączenia do instalacji kanalizacyjnej. Jest to ogromna wygoda, w porównaniu na przykład do szamba, które trzeba regularnie oczyszczać. Co jednak zrobić w przypadku firm czy budynków prywatnych, które nie mają możliwości przyłączenia się do instalacji kanalizacyjnej, na przykład przez wzgląd na ich lokalizację? W takim wypadku najlepsze rozwiązanie to przydomowa oczyszczalnia ścieków Łódź jest miastem, gdzie znajdziemy wiele firm zajmujących się założeniem takiej instalacji. Warto przy okazji  obalić pewne mity, które wiążą się z tego typu instalacjami. Przede wszystkim, domowe oczyszczalnie ścieków są zupełnie czymś innym niż szambo. Z tego też względu nie zachodzi w nich konieczność tak częstych prac konserwacyjnych, ani też nie ma problemów w przypadku takich instalacji z ulatnianiem się nieprzyjemnych zapachów z odpływów. Oczywiście, okresowo trzeba wykonywać pewne prace konserwacyjne takich instalacji, z użyciem na przykład biopreparatów, które zapobiegają wszelkim nieprawidłowościom w działaniu takiej instalacji. Również pogląd, że budowa przydomowej instalacji jest bardzo droga, należy obalić. W przeciwieństwie do szamba, nie wymaga ona częstego opróżniania, wobec czego budowa takiej instalacji zwraca się nawet już po trzech latach. Dodatkowo, żywotność instalacji przydomowej jest znacznie większa niż w przypadku szamba. Poprawnie zamontowana oczyszczalnia ścieków tego typu, może działać bez żadnych problemów nawet przez trzydzieści lat. Oczyszczalnie tego typu mogą być montowane przy domach prywatnych jak i zakładach pracy.

Bez korzystania z kanalizacji trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie, zarówno w przypadku budynków prywatnych jak i firm. Dlatego tak ważne jest znalezienie optymalnego rozwiązania dla tych gospodarstw, które nie mogą podłączyć się do miejskiej oczyszczalni. Wydaje się że takim rozwiązaniem może być przydomowa oczyszczalnia.