Czym są koncentratory tlenu?

W większości placówek medycznych można znaleźć urządzenie, jakim jest koncentrator tlenu. Służy on do podawania pacjentowi powietrza, które zawiera większą ilość tlenu. Jest to rozwiązanie niezbędne w przypadku choroby płuc lub innych niewydolności oddechowych i chorób układu oddechowego. Urządzenie wyposażone jest również w kilka, dodatkowych funkcji.

Kiedy wykorzystuje się koncentratory tlenu?

koncentratory tlenu bydgoszczPowietrze, które trafia do organizmu człowieka, może zawierać aż 90 procent tlenu. Standardowo, przebywając na świeżym powietrzu, osoba wdycha zaledwie 21 procent. Tlen medyczny jest dodatkowo oczyszczony, nawilżony i przefiltrowany przez koncentratory tlenu, przez co jest w pełni bezpieczny dla pacjenta. Jest kilka wskazań, w przypadku których należy podawać choremu tlen medyczny. Są to nie tylko choroby układu oddechowego, ale również schorzenia kardiologiczne i onkologiczne (na przykład rak płuc, zwłóknienie płuc lub astma oskrzelowa). Tlen z koncentratorów przyjmują również pacjenci z zaburzeniami pracy układu krwionośnego. Niektóre placówki nie są w stanie pozwolić sobie na zakup takiego urządzenia. Rozwiązaniem w takiej sytuacji jest wypożyczenie sprzętu. Dla osób, chcących wynająć koncentratory tlenu Bydgoszcz będzie miastem, w którym mogą liczyć na pomoc. Mające tam siedzibę przedsiębiorstwa oferują wypożyczanie różnego rodzaju sprzętów medycznych, w tym łóżek, wózków inwalidzkich czy wielu innych urządzeń.

Korzystanie z pomocy wypożyczalni sprzętów medycznych jest opłacalne dla każdej placówki medycznej. Można w ten sposób ograniczyć koszta związane z zakupem nowych urządzeń. Firmy nie tylko wypożyczą sprzęt, ale również wyjaśnią sposób, w jaki należy z nich korzystać, podłączą urządzenie, a w razie konieczności przeprowadzą również jego naprawę.