Czym są kursy hipnoterapii?

Terapia behawioralna i dobrze dobrane leki są już podobno przeżytkiem wśród psychologicznych sposobów leczenia fobii, lęków, stresów czy problemów ze snem. Na arenę terapeutyczną coraz śmielszym krokiem wchodzi hipnoza – niegdyś uznawana za czary czy szarlataństwo. Dziś za drobną opłatą można nauczyć się bezpiecznie z niej korzystać.

Bezpieczna terapia hipnozą 

bezpieczna hipnoterapia - kursWielu psychologów, w toku podjętych studiów na pewno spotkało się z pojęciem hipnoterapii. Polega ona na zintegrowaniu systemu podświadomości umysłu ludzkiego. Nie da się bowiem, będąc w pełni świadomym kontrolować swoich emocji w takim stopniu, jak tylko docierając do głębszych rejonów mózgu. Współcześni terapeuci rozważają stosowanie innych metod pracy z pacjentem niż tradycyjne, dlatego najlepszym szkoleniem w tej sytuacji jest bezpieczna hipnoterapia – kurs. Według ogólnodostępnych badań i wykresów, w społeczeństwie wciąż wzrasta odsetek terapeutów biorących udział w szkoleniach rozwojowych. Pracodawcy często dofinansowują studia, kursy czy szkolenia pracowników. Wystarczy złożyć odpowiednie wnioski i podania i zyskać całkowite lub częściowe pokrycie kosztów udziału w takim przedsięwzięciu. Na kursie nauczymy się, jak w sposób bezpieczny radzić sobie z fobią, lękiem, czy uzależnieniem bez ryzyka, że po zaśnięciu nie obudzimy się, bo czuwa nad nami wykwalifikowany specjalista. Najważniejsze w tego rodzaju terapii jest pełne zaufanie hipnoterapeucie. Dlatego właśnie, przed podjęciem właściwego seansu zawsze prowadzone są rozmowy wprowadzające. Hipnoza potrafi wyprowadzić z nałogu nikotynowego nawet najbardziej oporne jednostki, na które nie działały wcześniej żadne inne terapie. Największym wyzwaniem dla terapeutów jest to, by zastosowana hipnoterapia dawała długotrwałe i stabilne rezultaty.

Szkolenia i kursy wprowadzające w zagadnienia bezpiecznej hipnozy zyskują coraz większą popularność wśród polskich terapeutów i ich pacjentów. Są często dobrą alternatywą dla osób uprzedzonych do klasycznych metod leczenia zaburzeń psychicznych lub wymagającej dłuższego czasu psychoterapii. Dzięki opiece najlepiej wykwalifikowanej kadry – zarówno pacjent jak i terapeuta może czuć się w 100% bezpiecznie. Co ważne, wszystkie kolejne kroki nauki są wykonywane za wcześniejszą zgodą obu stron.