Czym są panele winylowe?

Produkt ten bardzo zyskuje na popularności od dłuższego czasu. Ma konstrukcję warstwową – środek, czyli rdzeń, stanowi płyta HDF, a spodnia i wierzchnia warstwa to korek pokryte laminatem. Podłogi z nich wykonane są bardziej elastyczne i odporne na uszkodzenia. Lepiej amortyzują kroki (nie słychać nie tylko obcasów, ale i innych butów). Uderzenia spadających przedmiotów też są cichsze.

Zalety paneli winylowych

Panel winylowyMożemy je śmiało montować sami. Montaż nie jest skomplikowany i nie wymaga specjalnych narzędzi. Musimy jedynie wziąć pod uwagę kierunek układania podłogi i kierunek padania promieni słonecznych. Przed położeniem podłogi winylowej, należy koniecznie zadbać o odpowiednie przygotowanie podłoża. Usuwamy wszelkie nierówności, a także dokładnie czyścimy ją ze wszelkich zabrudzeń. Panel winylowy ma termoizolację. Są cieplejsze od zwykłych paneli laminowanych i przyjemniejsze w dotyku. Możemy po nich chodzić na boso. Jako kolejną zaletę paneli winylowych wskazują ich wodoodporność. Można z nich po prostu ściągnąć wodę. Dzięki temu panele przeznaczone są również do montowania w łazience i kuchni. W tych pomieszczeniach o podwyższonej wilgoci, i tak się nie odkształcają. Nadadzą się idealnie pod instalację ogrzewania podłogowego. Wyższa klasa ścieralności w porównaniu do paneli laminowanych pozwala na zamontowanie ich w bardzo często użytkowanych wnętrzach. Nie nadają się jednak do montażu na zewnątrz.

Deski posiadają złącza, tzw. pióra i wpusty, które ułatwiają łączenie kolejnych rzędów. Dzięki nim montaż paneli nie tylko jest wyjątkowo prosty, ale również nie wymaga zastosowania kleju. Desek pod żadnym pozorem nie przytwierdzamy gwoźdźmi lub wkrętami. Układać należy techniką pływającą, dzięki której zapewnimy swobodną pracę podłogi.