Dachy do basenów zewnętrznych

 

Razem z moim mężem około dwóch-trzech lat temu wybudowaliśmy ogromny dom w typie willowym na przedmieściach Krakowa. Dom został zlokalizowany w bardzo malowniczej i funkcjonalnej lokalizacji. Cała działka z trzech stron była otoczona lasem mieszanym – liściasto-iglastym. Jesienną porą cała okolica wyglądała bardzo bajkowo, oczywiście ze względu na obecność lasu.

Jakie zadaszenie dedykowane do basenu wybrać?

zadaszenia basenowe cenyNasz działka była ogromna mierzyła sobie okoły czterdzieści siedem arów, była w kształcie równego prostokąta. Od wielu lat pasjonuję się ogrodnictwem, a przede wszystkim wszelkimi egzotycznymi roślinami. Dlatego też zajęłam się na poważnie urządzaniem ogrodu. Zaplanowałam ścieżki i całą aranżację krajobrazu, oczywiście zajęłam się również doborem odpowiednich roślin. W południowo-zachodniej części naszego ogrodu wybudowaliśmy także duży basen zewnętrzny. Basen był na prawdę spory mierzył sobie około dwadzieścia na dwadzieścia metrów. Z racji tego, iż mamy dzieci i zwierzęta został on odgrodzony solidnym płotem. Już w pierwszym jednak roku pojawiły się pewne małe komplikacje, z którymi musieliśmy się zmierzyć. Mianowicie okazało się, iż na jesień nasz basen niestety zostaje całkowicie zasypany liśćmi z pobliskiego lasu oraz z naszej działki. Dodatkowo do wody wpadają bardzo uporczywe igły z drzew iglastych. Nie pozostawało nic innego jak wpisać w najpopularniejszą znaną mi wyszukiwarkę internetową frazę – zadaszenia basenowe ceny. Zależało nam na dobrej jakości zadaszenia oraz atrakcyjnej cenie.

Udało mi się znaleźć odpowiednią ofertę zamieszczoną przez producenta. Dachy oferowane przez niego były robione na zamówienie, dlatego też wymiary naszego basenu nie stanowiły problemu. Dasz był wyposażony w dwa silniki, za pomocą których można było go składać i rozkładać.