Do lekarza możemy wybrać się online

Jeszcze kilka lat temu nie wyobrażaliśmy sobie czegoś takiego jak konsultacja z lekarzem przez telefon. A tymczasem przyszła pandemia koronawirusa i wszyscy zostaliśmy zmuszeni do skorzystania z teleporad. Polegały one na tym, że lekarz rodzinny po naszym zgłoszeniu oddzwaniał do nas i udzielał nam telefonicznie porady zdrowotnej. Tylko w naprawdę pilnych przypadkach mogliśmy zbadać się w przychodni w gabinecie lekarskim. Przyzwyczailiśmy się do tego na tyle, że teraz szukamy rozwiązań mobilnych, ale lepszych od teleporady.

Wirtualne gabinety lekarskie są dzisiaj oblegane

profesjonalny gabinet lekarski - onlineDla wielu z nas teleporada stała się szybką odpowiedzią na dolegające nam objawy, które chcieliśmy zdiagnozować i szybko wyleczyć. Nie ma w tym nic dziwnego, bo przecież jesteśmy bardzo zabiegani a większość niegroźnych objawów jak katar czy kaszel można wyleczyć samodzielnie. Przy czym zaczęliśmy szukać rozwiązań umożliwiających nam dokładniejszą diagnozę naszych objawów, ale bez konieczności wychodzenia z domu. A przecież wystarczy odwiedzić profesjonalny gabinet lekarski – online możemy się zdiagnozować i w ten sam sposób otrzymać receptę na niezbędne do wyleczenia się leki. Do gabinetu online zapisujemy się na konkretną godzinę, a większość takich gabinetów przyjmuje do późnych godzin nocnych. Nie musimy jednak jechać do przychodni i narażać się niepotrzebnie na zarazki, które w takich miejscach się kumulują. Jeśli jesteśmy przeziębieni albo boli nas gardło to nie zawsze musimy z tym iść do lekarza przyjmującego w najbliższej przychodni. Wystarczy bowiem usiąść przed komputerem i opowiedzieć o wszystkich objawach lekarzowi łączącemu się z nami przez jeden z ogólnodostępnych komunikatorów. Jeśli lekarz przyjmujący online stwierdzi, że powinniśmy przebadać się na żywo to od razu zleci nam taką wizytę.

Idea wirtualnych gabinetów lekarskich jest taka, żebyśmy nie zajmowali miejsc w przychodniach tym, którzy naprawdę potrzebują takiej pomocy. Chodzi o to, że przy lekkich i niegroźnych objawach możemy skonsultować się z lekarzem przyjmującym online, bo to w zupełności wystarczy, żeby szybko wrócić do zdrowia. Poza tym osoby mające lekkie przeziębienie nie muszą wybierać się do przychodni lekarskich, w których można się zarazić cięższymi infekcjami.