Dobra uszczelka drzwiowa

Jak wiadomo, jednym z ważniejszych elementów każdego budynku są drzwi i okna. Stanowią ochronę mieszkańców przed intruzami, ale także stanowią barierę przed zimnem, które wdziera się przez szczeliny i otwory każdego dnia.

Jakie wybrać uszczelki?

uszczelka drzwiowa samoprzylepnaNajwiększy problem z ociepleniem domu maja osoby, które mieszkają w starym budynku. Przeważnie takie obiekty nie maja ocieplonych ścian, a okna oraz drzwi pozostawiają wiele do życzenia. Eksperci jednoznacznie twierdzą, że najwięcej ciepła ucieka przez nieszczelne drzwi, dlatego też ich wymiana jest koniecznością jeżeli są słabej jakości. Jednakże czasem może zaradzić temu problemowi, stosując popularne uszczelki, szczególnie jeżeli drzwi same w sobie są w dobrym stanie, ale z biegiem lat ich szczelność spadła. Na rynku znajdziemy przynajmniej kilkanaście rodzajów uszczelek do okien drewnianych i plastikowych o dowolnych rozmiarach. Może to być uszczelka drzwiowa samoprzylepna, którą przytwierdza się do skrzydła drzwi w takim miejscu, aby po zamknięciu dokładnie przylegała do framugi. Trzeba pamiętać, ze uszczelka musi być przyklejona dookoła drzwi, aby uszczelnienie miało sens. Do wyboru są dostępne uszczelki piankowe lub silikonowe o różnym kształcie i wielkości, dzięki czemu można je dopasować do dowolnego rodzaju drzwi. Jednakże przy ich montażu należy pamiętać, żeby przyklejać je na dokładnie wyczyszczoną i osuszoną powierzchnię, dzięki czemu będą sie on solidnie trzymać. Wybierając dobrej jakości uszczelki, zapewniamy sobie ciepło i komfort przez wiele miesięcy.

Jeżeli chodzi o wymianę uszczelek, to przeważnie jest to konieczne dopiero w momencie, kiedy stare są widocznie zużyte i nie spełniają swojej roli. Jednakże zależy to od intensywności ich użytkowania i najczęściej następuje po około kilku latach.