Druk DTG jednym z wielu

Wszystkie przedmioty, które składają się na nasze otoczenie, mają swoją historię. Każdy z nich wykorzystuje pewne elementy dawnych technik. W przypadku nadruków na odzieży dużą rolę odgrywa zwykły druk, częścią wspólną jest jeden podzespół – matryca. Jest ona niczym innym jak wzornikiem, przy którego pośrednictwem dawniej nakładano wzory.

Jakie są cechy druku DTG?

druk dtgOdbijanie deseniu na tkaninie, tak jak wspomniano we wstępie, jest procesem znanym od wielu pokoleń. Druk DTG (Direct To Garment) może kojarzyć się z atramentowymi urządzeniami używanymi w domowym zaciszu do celów biurowych. Wykorzystywanie takiej technologii przez działalności pozwala na bezpośrednie przekładanie zamówionego projektu na materiał odzieży. Rozwiązanie tego typu pozwala na znaczne uproszczenie procesu oraz zmniejszenie jego czasochłonności. Szczególnie ważną cechą jest przede wszystkim brak potrzeby wykonywania formy drukarskiej, która w przypadku innych metod druku bywa obowiązkowa. Za sprawą postępu obecnie wyróżniamy wiele typów druku, są nimi m.in. druki cyfrowe, offsetowe, solwentowe, lateksowe, rolowe, wodne. Wyróżnia się również techniki, w których wykorzystuje się najnowsze technologie UV, oraz rozwiązania LED. Metodę druku należy dobierać w zależności od oczekiwanych efektów, należy jednak pamiętać o tym, że druk bezpośredni oferując świetnej jakości nadruki, jednocześnie wymaga specjalnych temperatur prania. 

Obecnie rynek druku rozwinął się do granic możliwości, oferując klientom szeroki wybór spośród oferowanego asortymentu usług. Niezależnie od tego, jakiego typu materiał wykorzystywany jest jako baza, możemy wykonać na nim spersonalizowany nadruk przy pomocy specjalistycznych technik. Nowa era nadruków jest tu i teraz, w związku z czym nic tylko wgrywać projekt i zamawiać!