Dyskusja wokół logo i szablonów allegro

Jedna z placówek państwowych jakiś czas temu wprowadziła identyfikację wizualną spójną dla każdego ze swoich oddziałów. Chciano w ten sposób zadbać o wizerunek i lepiej wizualnie połączyć poszczególne placówki.

Czy warto tworzyć logo i szablony allegro?

szablony allegroTen ruch wywołał jednak sporą dyskusję na forum. Wypowiadali się ludzie związani z instytucją i osoby zupełnie niemające z nią nic wspólnego, a tylko szukający dziury w całym. Jednym zmiana się podobała, inni byli mocno przeciwni jej wprowadzeniu. Trzeba przyznać, że sporo emocji wywołało to projektowanie logo. Toruń wrzał szczególnie, jakby wszyscy brali sobie do serca tę rzecz, choć przecież naprawdę ich nie interesowała.Faktem jest jednak, że logo zostało znacznie uproszczone. Łatwiej je przez to zapamiętać, ale może trudniej skojarzyć. Strony internetowe publikowały liczne artykuły na temat, czy taki krok był dobrym pomysłem. Oczywiście, nikt nie doszedł do tego, jaka jest odpowiedź na to pytanie. Zapewne nie ma jednoznacznej. Zmiany zwykle wprowadzają opór i niektórym będą się podobać, a innym nie.Brakowało tylko, żeby ktoś zaczął robić szablony allegro z tym nowym logo, bo naprawdę informacje o tym znajdowałam na każdym kroku. Mimo że nie było już nic nowego do dodania w temacie.Obecnie dyskusja zupełnie ucichła, a placówka ma na swojej stronie internetowej specjalny odnośnik na temat wizualnej identyfikacji. Tam dowiemy się wszystkiego, co chcielibyśmy wiedzieć na ten temat, bez zupełnie niemerytorycznych komentarzy i utyskiwania jednych na drugich.

Byłoby dobrze, gdybyśmy potrafili następnym razem komunikować się w sposób kulturalny i cywilizowany. Zwłaszcza gdy przedmiotem tej komunikacji jest placówka, bądź co bądź, krzewiąca kulturę właśnie.