Ekologiczne torby z papireru

 

W ostatnich latach coraz częściej się mówi o ochronie środowiska, ponieważ jest ono zanieczyszczone w znacznym stopniu. Przede wszystkim chodzi o foliowe reklamówki, których jest bardzo dużo w niemalże w każdej branży. Dlatego też coraz częściej są zastępowane ekologicznymi torbami.

Czy papierowa torba jest wytrzymała?

torby papierowe producentKiedyś klienci nie mieli wyboru i do zakupów dostawali jednorazowe reklamówki foliowe. Teraz sytuacja się zmieniła i mamy do wybory płócienne reklamówki, z materiałów biodegradowalnych lub klasyczne torby papierowe producent może je dostarczać w kilku wariantach. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że są w całości wykonane z surowców pochodzących z recyklingu, przez co są ekologiczne. Mogłoby się wydawać, że papier jest mało odporny na uszkodzenia, ale wcale tak nie jest, gdyż jest on warstwowy i wzmacniany w newralgicznych miejscach, dzięki czemu w torbach możemy przenosić ciężary nawet do dziesięciu kilogramów. Producenci dostarczają je w kilku rozmiarach i też różnych wariantach kolorystycznych. Przeważnie najczęściej są wybierane torby z szarego papieru, ponieważ są najtańsze i sprawdzają się w sklepach spożywczych, odzieżowych czy budowlanych. Natomiast do sklepów jubilerskich, czy sklepów  ekskluzywnymi produktami, lepsze są torebki z papieru kredowego, który posiada połysk i gładką powierzchnię. Na wszystkich rodzajach toreb można wykonać dowolne nadruki, zatem są świetną powierzchnią na reklamę firmy. Ich ceny są niewiele wyższe od jednorazowych foliówek.

Od kiedy pojawiły się pierwsze torby papierowe, szybko zyskały dużą popularność, ponieważ wbrew pozorom są wytrzymałe i bardzo praktyczne, a do tego także modne. Niejednokrotnie posiadają ciekawe nadruki lub też są kolorowe, zatem stanowią modny element .