Fachowe odzyskiwanie danych

Awarie nośników danych zdarzają się stosunkowo rzadko, i częściej mają miejsce w nośnikach starego typu, przede wszystkim w urządzeniach optycznych. Mimo iż wiele firm komputerowych ma w swojej ofercie usługę data recovery z dowolnego nośnika, czasem okazuje się iż jest ona z jakiegoś powodu niemożliwa. Owym powodem jest często brak wyposażenia i oprogramowania, więc nie każda firma jest rekomendowana do wykonywania odzyskiwania danych.

Najskuteczniejsza firma wykonująca data recovery

sprawne odzyskiwanie danych w warszawieOdzyskiwanie danych z nośnika różni się w zależności od rodzaju awarii oraz rozległości uszkodzenia. Do odzyskania danych z dysków, które doznały fizycznego uszkodzenia matrycy, lub też których napęd uległ awarii, wymagane jest posiadanie sprawnego nośnika, do którego może zostać przełożona matryca, lub podzespołów do naprawy napędu. Do rekompilacji danych, natomiast, potrzebne są programy składające uszkodzone lub pofragmentowane części danych. Nie każda firma posiada całe wyposażenie, dzięki któremu można odzyskiwać dane z każdego rodzaju nośnika. Jedną z najbardziej rekomendowanych firm jest salon komputerowy, przeprowadzający sprawne odzyskiwanie danych w Warszawie. Owy salon prowadzony jest przez entuzjastów komputerowych, mających ogromną wiedzę na temat oprogramowania i sprzętu, więc odzyskiwanie plików z uszkodzonego nośnika nie jest dla nich większym wyzwaniem. Przyjmują oni każdy nośnik, bez względu na jego rodzaj i naturę awarii, i w większości przypadków odtwarzają całą jego zawartość, o ile matryca nie została fizycznie uszkodzona. W takim przypadku, możliwe jest bezproblemowe odtworzenie przynajmniej części zawartości uszkodzonego dysku, co niejednokrotnie może uchronić właściciela nośnika od dużych strat, zwłaszcza jeśli znajdowały się na nim pliki i dane potrzebne do wykonywania zadań zawodowych.

Czas odzyskiwania danych różni się w zależności od uszkodzenia i rodzaju oprogramowania czy sprzętu, jaki jest potrzebny do wykonania odtworzenia zawartości. Wymiana matrycy zazwyczaj nie trwa więcej niż kilka godzin, choć odbudowanie całej zawartości dysku za pomocą programu rekompilacyjnego może trwać nawet ponad tydzien, w szczególności na starego typu nośnikach, nie posiadających wbudowanej pamięci awaryjnej i obrazów zawartości.