Funkcjonalna kasa fiskalna

Obowiązek rejestrowania sprzedaży na kasie fiskalnej dotyczy przede wszystkim branży handlowej i usługowej, w której również są określone wyjątki. O tym kto musi, a kto nie musi kupować kasy, jasno mówi ustawa o podatku od towarów i usług.

Jakie są popularne modele kas?

tanie kasy fiskalne gdyniaZgodne z zapisem w ustawie, firmy handlowe i usługowe, które prowadzą działalność na rzecz klientów indywidualnych, czyli nieprowadzących działalności gospodarczej, muszą rejestrować sprzedaż na kasie fiskalnej. Wyjątkiem są przedsiębiorstwa, które prowadzą wyłącznie działalność internetową i nie przyjmują gotówki jako formy zapłaty, a jedynie przelew oraz firmy, których roczne dochody nie przekraczają dwudziestu tysięcy złotych. Wszystkie pozostałe muszą nabyć kasą najpóźniej w dniu rozpoczęcia działalności. Jeżeli interesują nas tanie kasy fiskalne Gdynia jest miastem, w którym działa kilka punktów dystrybucji markowych urządzeń fiskalnych. Przedsiębiorcy mają do wybory kasy lub drukarki fiskalne, które spełniają take same zadania, ale mają nieco inne funkcje. Przede wszystkim kasa fiskalna jest samodzielnym urządzeniem, które może działać niezależnie od innych, natomiast drukarka musi być podłączona do programu sprzedażowego, bo jak sama nazwa sugeruje – służy tylko do wydruku. Na rynku dostępne są stacjonarne kasy, które wymagają stałego podłączenia do źródła zasilania oraz mobilne, które mają wbudowany akumulator, pozwalający na wielogodzinną pracę poza siedzibą firmy. Oba modele mogą mieć wielkość niewiele większą od terminala.

Wybór najlepszej kasy fiskalnej wcale łatwy nie jest, ponieważ na rynku znajdziemy ich przynajmniej kilkadziesiąt. Dodatkowo nowością są kasy fiskalne online, które jako jedyne mogą się zdalnie łączyć z Centralnym Repozytorium Kas.