Gdzie w Krakowie wykonam Holter EKG?

Od kilku miesięcy zaczęłam mieć problemy z sercem i oddychaniem. Lekarz pierwszego kontaktu od razu wystawił mi skierowanie do kardiologa. Od razu zapisałam się na wizytę do bardzo dobrego kardiologa w moim mieście. Jak tylko dostałam się do niego do gabinetu kardiolog od razu zlecił bardzo dużo badań. Jednym z badań był holter EKG, którego nie mogłam wykonać u niego w gabinecie, ponieważ mój lekarz nie posiadał takiego sprzętu. Musiałam znaleźć miejsce, gdzie wykonam takie badanie.

Wykonałem szczegółowego holtera EKG

szczegółowy holter ekg - krakówMusiałam znaleźć jakąś przychodnię kardiologiczną, gdzie będę mogła wykonać holtera EKG. Dopiero niedawno wprowadziłam się do Krakowa, dlatego nie wiedziałam, gdzie wykonują takie badania w ramach ubezpieczenia zdrowotnego. Poszukiwania odpowiedniego miejsca na wykonanie holtera EKG rozpoczęłam od internetu. Wpisałam w wyszukiwarkę frazę: szczegółowy holter ekg – kraków, i zaczęłam przeglądać wyniki. Szybko udało mi się znaleźć popularną i renomowaną klinikę kardiologiczną, gdzie można było wykonać takie badanie. Klinika ta miała bardzo pozytywne rekomendacje pacjentów. Można tam było wykonać badanie holter EKG za pomocą sprzętu dwunastoelektrodowego. Takie badanie jest o wiele bardziej szczegółowe i dokładnie niż badanie holterem EKG posiadającym 3 elektrody. A właśnie taki sprzęt jest najczęściej wykorzystywany w przypadku wielu przychodni i szpitali miejskich. Zachęcona tymi informacjami zadzwoniłam na podany numer telefonu i umówiłam się na wykonanie badanie. Już kilka dni później zjawiłam się w klinice kardiologicznej na założeniu aparatu holtera. Takie badanie trwa dwadzieścia cztery godziny, podczas których aparat holtera mierzy puls oraz zapisuje wykresy akcji serca, tak jak się to dzieje podczas wykonywania zwykłego, popularnego EKG. Po 24 godzinach musiałam wrócić do kliniki, aby pielęgniarka zdjęła aparat.

Badanie holterem EKG jest bardzo dokładne, szczegółowe i precyzyjne. Daje natychmiastowy obraz stanu serca i całego układu krwionośnego. Wynik badania zapisuje się na zewnętrznym nośniku pamięci. Lekarza może od razu je odczytać i zinterpretować. W moim przypadku, dzięki wykonaniu szczegółowego badania holterem EKG od razu stało się wiadomo, co mi dolega i jakie leczenie należy wdrożyć.