Grube włóczki z koszulek

 

Sposobów na tworzenie różnych przedmiotów w ramach rękodzieł jest naprawdę dużo. Na pewno każdy z nas słyszał o tym, że nie ma najmniejszego problemu z tym, aby zdecydować się na robienie na drutach lub na szydełku. Ale okazuje się, że obecnie mamy do czynienia z dość nowoczesnymi rozwiązaniami, które bywają zaskakujące i jednocześnie nowatorskie.

Włóczka zrobiona z bawełny

przędza t shirt yarnTeraz już wiemy, że jeżeli będziemy chcieć upleść koszyki, dywany lub różnego rodzaju maskotki, to możemy skorzystać z mniej tradycyjnych włóczek. Taką propozycją może okazać się na przykład przędza t shirt yarn. Jej nazwa już wskazuje na to, z czego dokładnie pochodzi. Okazuje się, że mamy tutaj najczęściej do czynienia z włóczką pochodzącą z recyklingu, a dokładniej z pociętych koszulek bawełnianych. Oczywiście niekoniecznie muszą to być koszulki, ponieważ sprawdzi się każdy inny bawełniany materiał, z którego można wykonać długie pasma. Następnie je się odpowiednio rozciąga, tak by utworzyły swoistą przędzę. W ten sposób możemy wykonać bardzo duże wyroby. Musimy koniecznie pamiętać o tym, że do tego celu również potrzebujemy bardzo dużych szydełek lub drutów, które nie sprawdzą się w przypadku tradycyjnych włóczek. Możemy się jednocześnie przekonać o tym, że takie prace wymagają nieco więcej wysiłku fizycznego. Jednak efekty końcowe potrafią być zdumiewające, szczególnie jeżeli naprawdę lubimy w robótkach ręcznych eksperymentować.

Gdy faktycznie zdecydujemy się na tworzenie różnych przedmiotów z takiej przędzy, to dobrze jest przemyśleć cały projekt, aby zakupić odpowiednią ilość materiału. Dzięki temu przynajmniej nie będziemy postawieni w sytuacji, w której najzwyczajniej w świecie nam zabraknie takiej włóczki. W końcu niektóre kolory lub wzory są niepowtarzalne.