Ile kosztuje prosty program do faktur?

Jaki program komputerowy jest najbardziej przydatny w każdej firmie? Oczywiście taki, który służy do wystawiania faktur. Bo każda firma sprzedająca swoje usługi lub produkty innej firmie musi jej wystawić taki właśnie dokument. Dotyczy się to nawet osób pracujących na zasadzie samozatrudnienia. A ręcznego pisania faktur na drukach już się dzisiaj nie praktykuje. Chociażby dlatego, że trudno z takich faktur stworzyć później jednolity plik kontrolny.

Prosty program fakturowy może być darmowy

proste programy do fakturFirmy, które jeszcze nie korzystają z możliwości elektronicznego wystawiania dokumentów sprzedażowych, mogą w każdej chwili zacząć korzystać z oprogramowania do fakturowania. Obecnie takich programów do wyboru są setki jeśli nie tysiące. Pośród tylu programów trudno jest się nawet zdecydować na jeden konkretny. Wybór można sobie ułatwić – wystarczy poczytać opinie innych użytkowników na forach dla przedsiębiorców. Wybór jest ogromny, a niektóre proste programy do faktur są całkowicie darmowe. Trzeba się tylko liczyć z tym, że mają one w jakiś sposób ograniczoną funkcjonalność. Dlatego lepiej w taki program zainwestować niewielkie pieniądze. Dobry program fakturowy z pełną funkcjonalnością może kosztować niewiele. Za najlepsze trzeba zapłacić kilkanaście złotych miesięcznie. Nie jest to dużo, biorąc pod uwagę ułatwienie, jakim jest dla firmy korzystanie z takiego oprogramowania. Nawet w kontekście wspomnianych jednolitych plików kontrolnych, które nowoczesne programy generują automatycznie. A w przypadku rozliczających się z podatku VAT wysyłanie takich plików do właściwego urzędu podatkowego jest obowiązkowe. Trzeba to robić raz na miesiąc. W dzisiejszych czasach praktycznie nie da się prowadzić żadnej firmy bez korzystania z komputera. A program fakturowy to najczęściej instalowane oprogramowanie na firmowych komputerach.

Dzięki zastosowaniu programu komputerowego służącego do wystawiania faktur firmy oszczędzają sporo czasu na formalnościach związanych z prowadzeniem rozliczeń. Elektronicznie wystawiona faktura wygląda profesjonalnie, a do tego jeszcze programy automatycznie generują odpowiednie pliki kontrolne. To wszystko sprawia, że z takiego oprogramowania korzystają nawet najmniejsze podmioty, czyli jednoosobowe działalności gospodarcze.