inwestycje w aparthotelu – łatwy zarobek?

Wielu z nas będąc w hotelu, tęskniło za możliwością przyrządzenia własnoręcznie posiłku lub zrobienia prania – w pokojach hotelowych zwykle znajduje się tylko czajnik. Wynajmując apartament, brakuje strefy SPA, konsjerża, tudzież możliwości zejścia na śniadanie w formie bufetu. Aby połączyć zalety pobytu w hotelu oraz apartamentu powstają aparthotele, które mogą być zakupione przez osoby fizyczne, aby przynosić zyski swoim właścicielom.

Pewny zarobek – inwestycja w aparthotelu

inwestycje w aparthoteluNa całym świecie ludzie inwestują w różnego rodzaju inwestycje

buyantibiotics24.net

, w Polsce również. Nie każdy chce inwestować w zwykłe lokale mieszkaniowe lub komercyjne, gdyż poszukiwanie ,,dobrych” najemców wcale nie jest łatwe, a lokator w Polsce jest chroniony przez prawo. Dlatego inwestycje w aparthotelu wydają się być idealnym rozwiązaniem. Aparthotel to nic innego jak połączenie zalet płynących z pobytu w hotelu z wygodą bycia w apartamencie. Dla inwestorów inwestycja wygląda bardzo prosto – kupuje on lokal od dewelopera lub osoby zarządzającej

, następnie według wytycznych wyposaża lokal, a zarządca dba o pozyskanie jak największych zysków z wynajmu. Zwykle inwestorowi przedstawiane są dwie opcje: otrzymuje on konkretną kwotę płaconą z góry za cały rok lub kilka lat, lub otrzymuje on dany procent od zysków jakie wygeneruje nieruchomość. Ciężko przewidzieć która z opcji jest bardziej opłacalna, dlatego wybór zależy od indywidualnej sytuacji inwestora, aczkolwiek opcja ze stałą kwotą jest bardziej pewna. W ten sposób zarabia się i praktycznie nic więcej się nie robi, gdyż o wszystko dba zarządca danego obiektu – pozyskuje on klientów i wykonuje drobne naprawy, z właścicielem kontaktuje się tylko w sytuacjach kryzysowych. Wynajem w Polsce nie jest tani, wydaje się więc iż takie inwestycje są wprost idealne.

Reasumując, jeżeli chcemy zainwestować w nieruchomość to inwestycja w aparthotelu powinna być rozwiązaniem idealnym – zarabiamy, ale nie tracimy czasu na czynności związane z pozyskiwaniem najemców. Wynajem krótkoterminowy jest bezpieczny dla właściciela – najemca w tym przypadku nie może zając lokalu na dłużej, niż w umowie podpisanej po zapłacie. Przed zakupem należy sprawdzić dewelopera, czy jest on wypłacalny – to jedyne zagrożenie przy inwestycji.