Jachty dla całej rodziny

Dopiero, co witaliśmy Nowy Rok, a czas tak szybko leci, że wszyscy powoli szykujemy się do rozpoczęcia wakacji. Co prawda zostały do tego czasu jeszcze dwa miesiące, ale sporo osób już teraz rezerwuje sobie noclegi czy wykupuje zagraniczne wakacje w biurach podróży. Ciekawych pomysłów na spędzenie urlopu szukają rodziny z dziećmi. Jeżeli dzieci są większe, to można pokusić się o dość nietypowe rozwiązanie, jakim są na przykład kajaki czy rejs jachtem po jeziorze. 

Możliwość wynajęcia jachtu bez uprawnień

czarter jachtów motorowodnych bez patentu żeglarskiegoPolska jest pięknym krajem i bardzo różnorodnym. Mamy tutaj dostęp do gór, do morza, a także do malowniczo położonych jezior. Dzięki temu jest dość urozmaicona oferta wakacyjna. A do wakacji pozostały już tylko niecałe dwa miesiące. Najwyższa więc pora na to, żeby przemyśleć gdzie w tym roku chcemy się wybrać. Rodziny z dziećmi w nieco starszym wieku, mogą pokusić się o dość nietypowe wakacje gdzieś na łonie natury. Dobry pomysłem może być wypad na kajaki i przy okazji pod namiot, albo spędzenie jakiegoś czasu na jachcie. Jak chodzi o tę drugą opcję, to na Mazurach i nad innymi jeziorami możliwy jest  czarter jachtów motorowodnych bez patentu żeglarskiego i z tej opcji korzysta coraz więcej osób. Oczywiście są pewne ograniczenia, jak chodzi o taką łódź, chociażby ograniczenie prędkości. Jednak jadąc na wakacje raczej nie mamy zamiaru się nigdzie spieszyć. Na taki jacht śmiało możemy zabrać nasze pociechy. Na większości takich łodzi znajdują się niewielkie kajuty z łóżkami, a także aneks kuchenny. Jachtem możemy popłynąć w różne miejsca i na przykład zwiedzić poszczególne miejscowości, położone na Mazurach. Można się też wybrać do lasu albo zrobić sobie ognisko w specjalnie do tego wyznaczonych miejscach. Mazury są pełne malowniczych miejsc, które z perspektywy jachtu pozwolą nam się oderwać od codzienności i całkowicie wypocząć psychicznie. 

Rejs jachtem może być ciekawym pomysłem na spędzenie wakacji z całą rodziną. Tym bardziej, że do wyczarterowania łodzi nie potrzebujemy wcale żadnych uprawnień. Wybrane łodzie motorowe możemy bowiem wynająć bez patentu. Wystarczy nam tylko przejście specjalnego szkolenia i możemy się cieszyć możliwością pływania po jeziorze, gdzie to my decydujemy, gdzie chcemy danego dnia popłynąć. A dzięki bliskości natury, jesteśmy w stanie się w pełni zrelaksować.