Jak odgrodzić poszczególne ciągi komunikacyjne na drodze?

 

Po ulicach jeździ coraz więcej samochodów co sprawia, że koniecznym jest podejmowanie dodatkowych środków ostrożności mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa. Oprócz tego niezbędna jest ciągła poprawa infrastruktury drogowej, a więc remonty i rozbudowa jezdni czy pasów komunikacyjnych. Zadaniem zarządcy jest zapewnienie odpowiedniego bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu oraz osobom znajdującym się w pobliżu jezdni.

Rodzaje słupków drogowych

Słupki drogoweMogą to być chociażby piesi czy rowerzyści znajdujący się na ciągu komunikacyjnym zlokalizowanym w bezpośrednim sąsiedztwie. Słupki drogowe umożliwiają wytyczenie poszczególnych części infrastruktury, które są przeznaczone dla danej grupy osób czy pojazdów. Elementy te są wykonywane z metalowej rurki o odpowiedniej średnicy zewnętrznej oraz grubości ścianki. Przeważnie w celu jak najdłuższego użytkowania są one ocynkowane oraz malowane na biało. Następnie na słupki przyklejana jest folia odblaskowa w kolorze czerwonym co pozwala je dostrzec nawet z większych odległości. Na rynku dostępnych jest wiele odmian opisywanych elementów. Niektóre z nich zabezpieczają drogi przed wjazdem na nie pojazdów, inne posiadają specjalne oczka do zawieszenia łańcuchów i świetnie sprawdzają się przy przejściach dla pieszych. Niezależnie od przeznaczenia jako, że jest to element infrastruktury słupki posiadać muszą odpowiednie atesty oraz certyfikaty potwierdzające ich zgodność z aktualnymi normami i wymogami prawnymi. Jest to niezwykle istotne.

Elementy te bez problemu można zakupić zarówno w punktach stacjonarnych jak i również przez Internet. Jak widać obecnie jedną z najważniejszych wartości jest bezpieczeństwo uczestników ruchu. Jako, że na ulicach przybywa pojazdów niezbędne są inwestycje w rozbudowę już istniejącej infrastruktury oraz rozwiązań. Dostępnych jest bardzo wiele elementów, z których bez problemu można skonstruować potrzebne zapory czy odgrodzenia.