Jak stworzyć dobre opakowanie?

Dobra jakość produktu, chwytliwe hasło reklamowe, czy piękny zapach nie zawsze wystarcza, by zachęcić klienta do sięgnięcia po dany produkt. Będąc w sklepie kupujący pierwsze co widzi do opakowanie produktu. Musi przyciągnąć wzrok, ale jednocześnie nie może być zbyt pstrokate. Powinno pasować do danego produktu i do marki, musi być też poręczne.

Opakowania z ładnym nadrukiem

opakowanie z własnym nadrukiemRównież podczas zakupów online wiele osób zwraca uwagę na to jak produkt jest zapakowany. Jak zatem stworzyć dobre pudełko na produkt pojedynczy lub do wysyłki, żeby każdy był zadowolony? Z pewnością sprawdzi się najlepsze opakowanie z własnym nadrukiem. Dzięki nadrukowi pudełko będzie spersonalizowane. Nawet zwykłe logo i nazwa firmy umieszczone na kartonie będą robiły dobre wrażenie. Na opakowaniach do pojedynczych produktów można umieszczać opis zawartości, dane producenta, czy też datę przydatności do spożycia. Opakowanie na pewno musi być wielkością i kształtem dobrane do danej rzeczy. Produkt nie może być na siłę upychany w pudełku, z drugiej strony nie powinno być w nim zbyt dużo miejsca, by zawartość nie przemieszczała się podczas transportu. Jeśli do pojedyncze opakowanie to czasem dołączenie do środka ulotki, czy wstawienie kartonowej podstawki sprawia, że pudełko które wcześniej wydawało się zbyt duże okaże się idealnie dopasowane. Warto zastanowić się też nad opakowaniem produktu.

opakowanie z własnym nadrukiemWiele zależy od tego, czy przechowywane w nim będzie coś płynnego, czy stałego, o jakiej konsystencji i jak długo. Substancje płynne np. spożywcze czy kosmetyczne, można pakować w opakowania z tworzywa sztucznego, szkła, czasem też z metalu. Nie nada się za to papier czy tektura, chyba że jako opakowanie dodatkowe np. do którego wkłada się słoiczek z kremem. Obecnie coraz modniejsze stają się opakowania wykonywane z grzybów, owoców, czy ziaren. Są one w stu procentach ekologiczne, naturalne i biodegradowalne. Ważny jest również kształt pudełka. Najczęściej wybiera się te prostokątne, ale są też kostki np. na kubki, czy też tuby np. na pędzle. Oryginalne opakowanie pozwoli na wyróżnienie produkty na tle innych, a jego cena wcale nie musi być wyższa.

Kończąc rozważania, żeby stworzyć odpowiednie opakowanie to trzeba zastanowić się nad jego wielkością, kształtem oraz materiałem z jakiego zostanie wykonany. Na pewno warto zastanowić się nad kolorem i nadrukami na opakowaniu, tak by przyciągały one wzrok klienta. Ładne opakowanie nie musi kosztować fortuny, a może sprawić, że dany produkt stanie się bardziej popularny i chętnie kupowany.

Więcej na stronie http://www.drukarniaceris.pl