Jak uniknąć korzystania z wykopu?

Jeszcze kilkanaście lat temu naprawa instalacji kanalizacyjnej czy też wodociągowej była bardzo często związana z koniecznością generowania poważnych utrudnień w ruchu drogowym. Na szczęście  w ostatnim czasie mocno się to zmieniło, w czym pomogły niewątpliwie takie metody jak na przykład przewierty. Dzięki nim można uzyskać dostęp do uszkodzonego odcinka rury bez wykopu.

Czy rury można naprawić bez wykopu?

sprawna bezwykopowa naprawa rurW ciągu kilkunastu ostatnich lat bardzo dużym zmianom uległy sposoby, które wykorzystywane sa do naprawy podziemnych instalacji. Są to głównie takie instalacje jak na przykład kanalizacyjna, czy też instalacja wodociągowa. Z racji tego że instalacje te zazwyczaj znajdują się pod ziemią i krzyżują się z drogami, czy te chodnikami, ich naprawa wymagała utworzenia wykopu. To z kolei bardzo często skutkowało tym, że swobodna komunikacja po danej drodze czy chodniku była albo bardzo utrudniona, albo też niemożliwa. Na szczęście obecnie możliwa jest już sprawna bezwykopowa naprawa rur, oparta na przykład o przewierty. Głównym problemem związanym z naprawa takich instalacji jest fakt, że do uszkodzonego odcinka rury trzeba jakość uzyskać dostęp. Wcześniej w tym celu wykonywano wykop, co oczywiście było powodem poważnych utrudnień, a także zwiększało koszty naprawić czy też remontu instalacji. Obecnie jednak, zamiast wykopu wykorzystuje się tunele biegnące pod powierzchnią drogi, o przebiegu horyzontalnym. Dzięki temu, można uzyskać dostęp do odcinka instalacji, który wymaga naprawy jednocześnie nie stwarzając żadnych trudności w komunikacji drogowej. Nic wiec dziwnego, ze obecnie właśnie ta metoda na naprawę rur jest tą zdecydowanie najbardziej popularną. Oczywiście, bardzo ważne jest, by była ona wykonana z zachowaniem odpowiednich zasad oraz z zastosowaniem odpowiedniego sprzętu. Samodzielne próby wykonania przewiertu z pewnością nie zagwarantują pewności, że korzystanie z takiego tunelu będzie w pełni bezpieczne. W Polsce jest jednak wiele firm, które zajmują się profesjonalnym wykonywaniem przewiertów.

W obecnych czasach coraz bardziej popularne staja się takie metody naprawy instalacji, które nie wymagają korzystania z wykopu. Dzięki temu, można uniknąć wszelkich problemów, związanych na przykład z utrudnieniami w ruchu. Ważne jednak, by te metody były realizowane za pośrednictwem profesjonalnych firm.