Jak wybrać fotel wiszący do ogrodu?

Ogród to miejsce wypoczynku. To tutaj rodziny chętnie spędzają wspólnie czas, rozmawiając i odpoczywając po długim dniu pracy lub nauki. Warto zadbać o to, by przestrzeń ta była jak najlepiej przystosowana do potrzeb mieszkańców. Warto więc umieścić tu wygodne zestawy mebli ogrodowych oraz inne, ciekawe rozwiązania: hamaki lub fotele ogrodowe.

Kokon – fotel wiszący do ogrodu

fotel wiszący kokonWiszące fotele ogrodowe to bardzo ciekawy wybór. Dostępne są zarówno modele z dopasowanym stelażem, jak i takie do samodzielnego zawieszenia na przykład na tarasie. Przyjmują najróżniejsze formy: kule, kokony, ławeczki. W zależności od wybranego modelu może on pomieścić jedną, a czasem nawet dwie osoby. Wiszący fotel ogrodowy wykonany z aluminium lub technorattanu z powodzeniem może stać na zewnątrz przez cały rok – niestraszne mu są zmienne warunki pogodowe. Fotel wiszący kokon wyposażony jest w wygodne poduszki, dzięki którym siedzenie w nim jest niezwykle odprężające i relaksujące. To odpowiednie miejsce na regenerację sił przed przystąpieniem do kolejnych obowiązków. Fotele wiszące docenią zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli. W sklepach dostępne są także modele z regulowaną wysokością, co pozwoli jeszcze lepiej dopasować produkt do użytkownika. Wybierając odpowiedni dla siebie fotel wiszący, warto zwrócić uwagę na materiały, z jakich został wykonany oraz możliwość jego czyszczenia. Dołączone do niego poduchy powinny umożliwiać zdjęcie i wypranie powłoczek. Także konstrukcja całego fotela powinna być łatwa w utrzymaniu czystości. Najlepszym wyborem w takiej sytuacji będzie więc fotel wykonany z technorattanu – syntetycznej żywicy, która swoim wyglądem przypomina naturalny pierwowzór materiału – rattan. Wiszący fotel to także doskonała opcja dla posiadaczy znacznie mniejszych przestrzeni niż ogród – świetnie sprawdzi się nawet na niewielkim balkonie. Wiszące fotele – podobnie jak inne meble ogrodowe – dostępne są w różnych kolorach i kształtach, dzięki czemu z łatwością można dobrać model dostosowany do swoich potrzeb.

Fotele wiszące to odpowiedni wybór właściwie dla każdego. Pięknie prezentują się wśród zieleni ogrodu, a dzięki swojej funkcjonalności i niewielkim rozmiarom doskonale sprawdzą się na miejskim balkonie. Dostępne różne formy, kształty i rozmiary elementów sprawiają, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.