Kiedy przyda się kardiomonitor?

 

Monitorowanie stanu zdrowia pacjenta jest niezmiernie ważne zarówno gdy chory znajduje się w domu, jak i w szpitalu. Niezbędne w obu przypadkach jest posiadanie profesjonalnego sprzętu medycznego. Tylko w takim przypadku będzie można szybko zareagować na nagłe pogorszenie stanu zdrowia.

Jakie kardiomonitory wybrać?

sprawdzony kardiomonitorPacjenci po ciężkich urazach, powikłaniach po różnych chorobach lub też ci, którzy znajdują się w stanie śpiączki, wymagają ciągłej opieki. Obecnie coraz częściej rodzina osoby chorej decyduje się a  samodzielne sprawowanie opieki nad chorym w domu. Oczywiście, wiąże się to jednak z koniecznością wyposażenia w sprzęt medyczny wysokiej jakości, podobnej do tej z jakiego korzystają szpitale. Szczególnie ważne jest, aby posiadać sprawdzony kardiomonitor, który jest podstawowym urządzaniem medycznym służącym do sprawdzenia parametrów życiowych osoby chorej. Wysokiej jakości kardiomonitory pozwalają uzyskać wiele informacji na temat stanu, w którym znajduje się chory, miedzy innymi ciśnienia jego krwi, poziomu jej nasycenia tlenem i CO2, pulsu i innych ważnych parametrów. Kardiomonitory, które są używane na salach szpitalnych często maja potężne rozmiary. Wynika to z faktu, że są one bezpośrednio połączone z innym sprzętem medycznym. Używanie takiego typu sprzętu w warunkach domowych nie jest możliwe, ze względu na ograniczoną liczbę miejsca. W przypadku opieki nad osobą chora w domu znacznie lepszym rozwiązaniem będzie zakup kardiomonitorów mobilnych. Takie kardiomonitory nie odbiegają zbytnio możliwościami od dużych kardiomonitorów stacjonarnych, a jednak nie zajmują tak dużo miejsca i nie utrudniają poruszania się po pomieszczeniu w którym stoją. Dodatkowo, są one umieszczone na specjalnym stelażu – wózku, dzięki czemu są one bezproblemowe w transporcie. Jest to szczególnie ważne w przypadku chorych, którzy wymagają okresowych wizyt w szpitalu lub na oddziale rehabilitacyjnym. Z takich respiratorów korzystają również na przykład załogi karetek ratunkowych.

Opieka nad osobą chorych w domu nie jest zadaniem prostym i wymaga odpowiedniego przygotowania medycznego. Bardzo ważne jest też wyposażenie się w profesjonalny sprzęt medyczny, do monitorowania stanu chorego i podtrzymywania jego funkcji życiowych. Takim podstawowym typem sprzętu medycznego w takim przypadku jest kardiomonitor.