Komfort maszerowania dzięki bucikom do kijków

Doskonałym sposobem na aktywne spędzanie wolnego czasu, jest nordic walking. Sport ten stał się bardzo popularny, świetnie sprawdza się w przypadku osób wszystkich osób, niezależnie od wieku, wagi i stanu zdrowia. Spacer z kijkami może być wykonywany o każdej porze roku, niezależnie od warunków atmosferycznych. Nording walking zapobiega otyłości, poprawia kondycję, przyśpiesza przemianę materii i sprzyja utrzymaniu prawidłowej wagi ciała.

Rodzaje bucików do kijków

buciki do kijkówNie obciąża stawów, jest bezpieczny, doskonały dla osób, które zmagają się z problemami z kręgosłupem. Ciężar ciała jest równomierne rozłożony na poszczególne stawy, ważna jest jednak odpowiednia technika marszu. Dzięki regularnym spacerom krew szybciej krąży, a komórki są lepiej dotlenione. Aktywność ta doskonale poprawia samopoczucie, stymuluje produkcję endorfin, które są hormonami szczęścia. Jest to doskonały sposób na spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi. Wspólne spacery przynoszą szereg korzyści. Zaletą tego sportu jest fakt, iż nie trzeba posiadać specjalistycznego sprzętu, wystarczą kijki, które umożliwiają wykonywanie ulubionej aktywności. Ważne jest także, by zaopatrzyć się w buciki do kijków. Te gumowe nakładki na końcówki są odpowiednio wyprofilowane, dzięki czemu zapewniają lepszą przyczepność, zapobiegają ślizganiu. Są niezwykle przydatne w przypadku spacerów po różnej nawierzchni. Sprawdzają się w warunkach miejskich, amortyzują uderzenia o podłoże, a także zapobiegają urazom w obrębie stawów. Buciki zapewniają stabilne wbicie i oparcie w podłożu, zapewniają prawidłową technikę marszu. W sklepach znaleźć można różne rodzaje bucików, wzory o prostokątnych, eliptycznych oraz okrągłych kształtach. Do najczęściej wykorzystywanych materiałów należy guma oraz kauczuk.

Ważne, by dopasować buciki do rodzaju nawierzchni. Na twarde, kamieniste i piaszczyste podłoże sprawdzą się wzory z bieżnikiem drobnym, nadają się do stromych podejść. Wzory wykonane z odpornego materiału mogą być stosowane na twardych i gładkich nawierzchniach. Należy pamiętać, że końcówki do kijków ścierają się, co gównie zależy od rodzaju nawierzchni, po której spacerujemy, a także od ich jakości. Ważne jest zatem, by wymieniać je systematycznie. Dzięki temu zapewnimy sobie komfortowe spacery.