Komfortowe domki drewniane

Prawie każda działka na terenie ogródkowym posiada niewielki domek, do którego w wolnych chwilach przyjeżdżają jego właściciele. Mogą one być bardzo proste i w klasycznym stylu, ale mogą tez być nowoczesne i przestronne.

Co znajduje się w domku letniskowym?

domki letniskowe drewniane budowanieDomek na działce można samodzielnie wybudować jeżeli posiada się odpowiednią wiedzę, umiejętności i materiały budowlane. Jest to czasochłonne, ale mamy pewność, że nasz domek będzie indywidualny i niepowtarzalny. Jeżeli interesują nas domki letniskowe drewniane budowanie ich może być szybkie, gdy zamówimy do tego celu specjalistyczną firmę. Producenci takich domków najczęściej oferują ich budowę od podstaw na miejscu lub stawianie gotowych konstrukcji na wcześniej przygotowanych fundamentach. Taki domek można postawić na punktowych lub całościowych fundamentach betonowych, w zależności od podłoża i przeznaczenia domku. Ich konstrukcja składa się w całości z drewna, które tworzy określony klimat budynku. Domki letniskowe są przeważnie parterowe z zagospodarowanym poddaszem, ale mogą też mieć jedno piętro. Ich powierzchnia nie jest duża, gdyż ograniczają ją przepisy budowlane, ale można ją bardzo praktycznie zagospodarować. Niektórzy decydują się za zrobienie wewnątrz antresoli, która tworzy dodatkową przestrzeń dla domowników. Przeważnie parter domku stanowi salon z kuchnią lub aneksem oraz łazienką, a na piętrze i poddaszu są sypialnie. Zawsze ostateczny projekt domku podlega pewnym modyfikacjom, więc kupując go u producenta, możemy nieco go zmienić.

Domek letniskowy przeważnie kojarzymy z latem, kiedy jest ciepło, ale można z niego korzystać także w zimie, ponieważ niektóre modele posiadają niezbędne ocieplenie i ogrzewanie. Choć całoroczne modele są znacznie droższe, to nie brakuje na nie klientów.