Korzyści stosowania przecisków kret

Przebijaki pneumatyczne, określane mianem kreta, są to maszyny umożliwiające skuteczne oraz szybkie wykonywanie przecisków. Do najważniejszych parametrów takich maszyn zalicza się ich moc, a także wielkość i celność wykonywanej pracy. Ważne jest to, aby ustawić przebijaki w wykopach w taki sposób, aby wyznaczały one odpowiednie kierunki prowadzenia działań. Jakie są najważniejsze zalety płynące z zastosowania technologii przecisku? I w jakich wypadkach to rozwiązanie będzie najbardziej praktyczne?

Starannie wykonywane przeciski kret

solidne przeciski kretObecnie przeciski kret uznawane są za najbardziej popularne urządzenie do wykonywania przejść instalacyjnych o średnicy do 180 mm. Podstawową cechą wyróżniającą takie rozwiązanie, jest stosowanie ruchomych głowic w nowoczesnych modelach. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie niepowtarzalnej celności oraz energii uderzenia w dokładnie określone miejsce. W efekcie urządzenie przeciskowe będzie niszczyło przeszkodę i dopiero następnie zostanie przemieszczony korpus. Istotną różnicą jest również technologia wykonania takiego urządzenia oraz zastosowany w nim materiał. Warto wybierać solidne przeciski kret. Dzięki temu wykonywanie takich przecisków urządzeniem będzie należało do najprostszych w przypadku technologii bezwykopowych. Do obsługi takiego sprzętów wystarcza jeden albo dwóch pracowników, natomiast pod względem logistycznym niezbędny także będzie samochód do 3,5 tony specjalnie przystosowany do tego celu. Na rynku dostępne są modele z różnymi rodzajami głowicy, w tym nowoczesne modele koronowe. Nowsze modele wyróżniają się większą energią oraz lepszym poziomem celności bez względu na warunki, w jakich się pracuje. Model maszyny przeciskowej typu kret powinien zostać wybrany w zależności od średnicy wykonywanego przecisku albo w zależności od rodzaju oraz średnicy rur, jakie mają zostać zainstalowane. Do każdej z maszyn dedykowane są specjalne grupy akcesoriów, jakie zwiększają jej funkcjonalność.

Możliwe jest wyposażenie maszyny przeciskowej w tak zwany poszerzacz, który inaczej jest określany kalibratorem. Umożliwia on wykonywanie przecisków o średnicy znacznie większej, niż wynosi średnica maszyny. Należy również pamiętać, że ostateczna średnica przecisku z wykorzystaniem kreta będzie nieco mniejsza, w efekcie rozprężenia się gleby zagęszczonej w wyniku przejścia kreta oraz może być ona różna  w zależności od rodzaju gleby oraz stopnia zagęszczenia.