Krakowskie warsztaty planujące głowice

Jako kierowcy i jednocześnie właściciele pojazdów musimy się czasami liczyć z większymi lub mniejszymi wydatkami. Przeważnie są to wydatki typowo eksploatacyjne, które, jeśli zostaną zaniedbane to niestety, ale mogą przyczynić się do powstania znacznie poważniejszych wydatków w postaci większych uszkodzeń. Przykładem jest uszczelka pod głowicą.

W Krakowie jest wiele warsztatów oferujących planowanie głowic

planowanie głowic krakówPodróżując po krakowskich ulicach niestety napotkamy najczęściej tylko korki i zanieczyszczenia, spowodowane spalinami. Duża liczba pojazdów w tym mieście sprawia, że prawie każdy mieszkaniec podróżujący samochodem odczuje ten dyskomfort. Stojąc dłuższy czas w korku niektóre pojazdy mogą się nawet poważnie zagrzać, zwłaszcza wtedy, gdy mają niesprawny układ chłodzenia lub nie dolali wystarczającej ilości płynu do chłodnicy. Jeśli przegapimy moment, gdy silnik nagrzeje się do temperatury krytycznej, to niestety, ale uszkodzeniu ulegnie uszczelka pod głowicą niszcząc przy tym samą głowicę. Aby wymienić tą uszczelkę na nową należy wykonać tak zwane planowanie głowicy, czyli oszlifowanie jej powierzchni stykowej, tak, aby można tam było wstawić nową uszczelkę. Jeśli chodzi o planowanie głowic Kraków ma mnóstwo warsztatów, które oferują takie usługi. Głowicę planuje się poprzez zastosowanie specjalnych szlifierek, które są w stanie dokładnie oszlifować powierzchnie głowicy. Jeśli tego nie zrobimy, to niestety, ale uszczelka nie będzie spełniała swojego zadania.

Istnieje niewiele przypadków, gdy po uszkodzeniu uszczelki nie jest potrzeba planować głowicę. Przeważnie przez to, że uszczelka się uszkodziła głowica ulega delikatnemu odkształceniu i stąd właśnie potrzeba ponownego doprowadzenia do gładkiej powierzchni głowicy. Tym jednak muszą zająć się specjaliści.