Kupno legowiska dla pieska

Już niedługo miałam kupić swojego pierwszego pieska. Marzyłam o takim zwierzątku domowym od dziecka, ale mój dom rodzinny był zbyt mały na czworonoga i nie mogliśmy sobie na niego pozwolić. Teraz, kiedy miałam już własne mieszkanie nic nie mogło mnie powstrzymać przed tym, aby kupić psa rasy shih tzu, ponieważ takie zawsze najbardziej mi się podobały. Nie pozostało mi nic innego, jak przygotować mieszkanie na nowego domownika. Zaczęłam od kupna wszelkich gadżetów.

Poszukiwania legowiska odpowiedniego dla shih tzu

legowisko dla shih tzuWiedziałam, że najważniejsze jest odpowiednie legowisko. Psy rasy shih tzu nie są zbyt duże, ale to nie znaczy że mają małe wymagania. Już wcześniej dowiedziałam się, że legowisko powinno być stosunkowo szerokie i niskie, tak aby pies mógł na nie bez problemu wskoczyć. Psy nie mają skocznych tylnych łap tak jak koty, dlatego zbyt wysokie legowiska mogą być dla nich uciążliwe. Powinno być ono także miękkie i dobrze izolować od podłogi, szczególnie jeśli ktoś, tak jak ja, nie ma w mieszkaniu ogrzewania podłogowego i może od ziemi ciągnąć zimno. Bez problemu udało mi się znaleźć takie legowisko dla shih tzu w sklepie z artykułami dla zwierząt. Oprócz wyżej wymienionych przeze mnie zalet było ono także wygodne dla mnie. Przede wszystkim dlatego, że materiał był gładki i zapobiegał przyczepianiu się do niego wypadniętej sierści zwierzęcia. W związku z tym można było z łatwością czyścić legowisko. Nie mniej ważne było dla mnie to, że legowisko miało od spodu specjalne zabezpieczenie, dzięki któremu pies nie mógł go przeciągać po całym pokoju robiąc przy tym bałagan. To było bardzo praktyczne. W środku wyłożone było specjalną gąbką, która zbytnio nie absorbowała płynów, dlatego w razie potrzeby można było legowisko ubrać i szybko wysuszyć nie obawiając się, że straci ono swoje właściwości. Już wkrótce przekonałam się, że to był bardzo dobry wybór.

Piesek, którego przygarnęłam już kilka tygodni później był bardzo zadowolony ze swojego nowego legowiska. Świetnie się na nim odnalazł, ponieważ było ono duże i mógł sobie w nim trzymać swoje zabawki. Bardzo dobrze izolowało ono od zimnej podłogi i było miękkie. Dla mnie najważniejsza okazało się to, że było ono trwałe i wytrzymałe. Od kilku lat z niego korzystam i nie miałam żadnych problemów z jego jakością.