Lekkie konstrukcje pergoli tarasowych

Duży taras w domu to najczęstsze miejsce wypoczynku latem. Problemem jest jednak z reguły upalne słońce i przelotne deszcze, które uniemożliwiają siedzenie w tym miejscu. Rozwiązaniem tych problemów jest odpowiednie zacienienie tego miejsca, a do tego doskonale sprawdzi się zwykła pergola.

Wykorzystanie lekkich pergoli aluminiowych na tarasie

pergole aluminiowe tarasowePergola to prosta konstrukcja, w kształcie stelażu prostopadłościennego, do którego można doczepić rozmaite kurtyny. Takie pergole stawia się właśnie na tarasach, gdzie najczęściej służą one do ochrony przed intensywnym słońcem, a także nawet deszczem. Aby taka konstrukcja temu służyła musi także zawierać odpowiednie przesłony otwartych miejsc. Najczęściej są to materiały, takie jak te stosowane w parasolach, rzadziej twardsze płyty rozpraszające światło, jak te w szklarniach. Pergola nie powinna być zbyt masywną konstrukcją, gdyż przenosi niewielkie obciążenia. Najlepiej sprawdzą się tutaj pergole aluminiowe tarasowe o lekkim szkielecie z aluminium. Taka pergola doskonale sprawdzi się w każdych warunkach, nawet przy dużym wietrze. Jest ona zazwyczaj rozwiązaniem systemowym, które wykorzystuje gotowe kształtki, belki i łączniki. Taka pergola jest odporna na rdzę i warunki atmosferyczne, bardzo długo pozostaje w dobrym stanie technicznym. Pergole tego typu nadają się do nowoczesnych konstrukcji domów, gdzie współgrają doskonale z elewacjami.

Budowy pergoli można podjąć się samemu. Nie jest to jak już wspomniałem trudna konstrukcja. Wystarczy tylko odpowiednio przygotować podłoże pod nogi i doczepić do nich słupy takiej pergoli. Następnie wykorzystując dostępne łączniki połączyć wszystkie elementy ze sobą i ze ścianą, do której przylegają. Na zakończenie zostają już tylko zasłony i pergola będzie gotowa.