Meble w stylu art deco

Art deco jest bardzo popularnym nurtem w sztuce, który objawia się także w aranżacji wnętrz. Nawiązuje on do minionych epok i podobnie jak vintage czy retro – ma swoich wiernych zwolenników. W związku z  tym coraz więcej firm zajmuje się produkcją mebli w stylu art deco, jakie można umieścić w niemal każdym pomieszczeniu. Meble tego typu są najczęściej wykonywane na zamówienie. 

Komody w nietypowym stylu

wysoka komoda art decoStyl art deco jest bardzo elegancki. Wiele biur korzysta z tego typu stylistyki, aranżując swoje przestrzenie w taki sposób. Meble art deco ciężko dostać w zwykłych sklepach meblowych, jednak coraz częściej znajdujemy je w sklepach internetowych. To tam możemy zamówić krzesła, biurka czy fotele, które będą pasowały do naszej aranżacji. Wykonane na zlecenie meble są wytrzymałe, często wykonane z materiałów, które naprawdę ciężko uszkodzić. Dzięki temu mogą nam posłużyć naprawdę wiele lat. Cechą charakterystyczną takich mebli jest lakier, który nakłada się na powierzchnię drewna. Dzięki lakierowi nasze meble są trwalsze i nie widać na nich żadnych zarysowań. Wysoka komoda art deco może służyć nam jako miejsce do przechowywania ubrań czy bielizny, ale równie dobrze sprawdzi się w biurach – pojemne szuflady pozwalają umieścić tam dokumenty lub przedmioty codziennego użytku. Meble wykonywane na zamówienie mają jedną, dużą zaletę – mogą zostać dostosowane do posiadanej przez nas powierzchni, dzięki czemu aranżacje nabierają spójności i są eleganckie. Art deco sprawdza się nie tylko w domach nowoczesnych, lecz także tych klasycznych. Ten nietypowy, ale bardzo uniwersalny styl pozwala wstawić pojedyncze meble do aranżacji w zupełnie innym stylu. Ładnie przełamują nudę, jaka niejednokrotnie pojawia się we wnętrzach domów. 

Meble w stylu art deco, w tym funkcjonalne komody, to ostatnio bardzo popularne rozwiązanie aranżacyjne. Wielu projektantów poleca takie meble swoim klientom, ponieważ ładnie wpasowują się one w każdą stylistykę. Mogą być ciekawym dodatkiem, jednakowo w salonach, sypialniach czy nawet łazienkach. Decydują się na nie nie tylko klienci indywidualni, lecz wiele biur opiera swoje aranżacje o ten właśnie styl. Najczęściej wykonuje się takie meble na zamówienie, dzięki czemu każdy mebel posiada swój wyjątkowy charakter.