Modne czapki dla każdego

Gdy przychodzi okres jesienno-zimowy warto zaopatrzyć się w jakieś nakrycie głowy, które będzie chronić ją przed zimnem, bo jednak w tym okresie bardzo łatwo złapać przeziębienie, które przykuje do łóżka na dobre kilka dni. Aby temu zapobiec, trzeba się ubierać ciepło. 

Jaką czapkę na zimę?

czapka Harris TweedNa rynku można znaleźć wiele producentów, którzy oferują bardzo różne czapki. Jedną z lepszych tkanin jest ta, zwana Harris Tweed. Produkowana jest w Szkocji, a dokładniej na Hebrydach. Obróbka wełny, jej barwienie oraz tkanie wykonywane jest tylko i wyłącznie ręcznie, co świadczy o wysokiej jakości produkowanych czapek. Od 1993 roku produkty wykonane z tego materiału muszą być oznaczone jabłkiem królewskim – najstarszym zarejestrowanym znakiem towarowym Wielkiej Brytanii. Tkanina charakteryzuje się tym, że jest utkana z grubej przędzy wełnianej o najwyższej jakości wełny owczej. Czapka Harris Tweed przeważnie jest w typowym modelu kaszkietu. Są one zrobione z wielką uwagą na najdrobniejsze szczegóły. Kaszkiet posiada ocieplone, pikowate wnętrze oraz niektóre modele mają ozdobny guzik na szczycie głowy. Kolory takich modeli są przeróżne – każdy wybierze coś dla siebie. Można znaleźć je w każdej rozmiarówce, więc również z tym nie będzie żadnego problemu. Kaszkiety będą idealną czapką na zimę dla mężczyzn, którzy preferują elegancki wygląd. Z taką czapką na głowie nie powstydzi się żaden szykowny facet. Ze 100% materiałem z wełny na głowie na pewno będzie odczuwać się zarówno komfort, jak i wymagane ciepło, dzięki czemu zima nie będzie taka straszna. 

Modeli czapek jest na tyle dużo, że można w czym wybierać. Jedni kierują się kolorem, drudzy stylem, a jeszcze inni ponadczasowością konkretnych modeli. Warto jednak dobrać odpowiednią czapkę, która będzie spełniać wszystkie swoje funkcje, czyli ochrona przed słońcem oraz utrzymanie ciepła.