Na licytacjach komorniczych można kupić tanie nieruchomości

Czy można kupić dom lub mieszkanie za kilkadziesiąt procent wartości rynkowej? Albo działkę budowlaną za połowę jej ceny? Przy odrobinie szczęścia jest na to szansa. Na pewno takich tanich nieruchomości nie kupimy bezpośrednio od właściciela. A zatem gdzie szukać domu z basenem w naprawdę dobrej cenie? Pewnie każdy wie czym zajmują się komornicy, ale nie każdy wie, że wystawiają oni zajęte nieruchomości na licytacje. A te zaczynają się od połowy wartości nieruchomości.

Jak trafić na atrakcyjną licytację komorniczą?

licytacje komornicze - olsztynZainteresowanie tematem licytacji nieruchomości zajmowanych przez komorników jest coraz większe. Nie mniej ciągle niewiele osób bierze w nich udział. Wynika to najpewniej z niewiedzy dotyczącej sposobu przeprowadzania takich licytacji. Jest to bardzo proste, ale rzeczywiście trzeba się tym tematem aktywnie zainteresować. Najpierw trzeba znaleźć w internecie stronę Izby Komorniczej, na której pojawiają się wypisane wszystkie licytacje komornicze – Olsztyn to miasto, w którym każdego dnia pojawia się sporo nowych licytacji. Każda nieruchomość wystawiona na aukcję jest dokładnie opisana, a w ogłoszeniu podany jest dzień, w którym można ją sobie obejrzeć na własne oczy. Jeśli oferta nieruchomości nas zainteresuje to możemy się zapisać do udziału w licytacji. Zgłaszamy się do siedziby komornika, który organizuje daną licytację. Zgłoszenie się do licytacji wiąże się z koniecznością wpłacenia wadium, czyli zwrotnej kaucji. Najczęściej wynosi ona dziesięć procent wartości nieruchomości. Warto też wiedzieć, że licytacje komornicze są dwie. Nieruchomość, która w trakcie pierwszej licytacji się nie sprzeda wystawiana jest ponownie na drugą licytację. I właśnie ta druga jest o wiele atrakcyjniejsza pod względem ceny. W niektórych przypadkach można kupić nieruchomość nawet za połowę jej wartości.

Wzięcie udziału w licytacji nieruchomości wystawionej do sprzedaży przez komornika to bardzo dobry sposób na zainwestowanie swoich pieniędzy. Jeśli nam się uda to możemy kupić niedrogie mieszkanie za o wiele mniejszą cenę niż jego realna wartość. Zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć na remont. Odnowione mieszkanie można wynajmować i na nim zarabiać. Jeśli kupimy takich mieszkań kilka to możemy żyć z dochodu z wynajmu.