Najlepsze lawety w Zgierzu

Chcąc bezpiecznie i zgodnie z przepisami ruchu drogowego holować lawetę, musimy pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Nie w każdym przypadku do tego celu wystarczy prawo jazdy kategorii B. Przepisy dotyczące holowania przyczep  wymagają znajomości dokładnej wagi pojazdu, ale też znajomości dokładnej wagi lawety i jej ładunku.

Kiedy przyda nam się skorzystanie z lawety?

laweta zgierzLaweta do przewożenia pojazdów to nic innego jak rodzaj przyczepy, która może być ciągnięta przez przystosowany do tego pojazd. Kiedy kupujemy używane auto i z różnych powodów wiemy, że nie będziemy mogli dojechać nim do domu –  rozwiązaniem w takiej sytuacji jest przyczepa autotransportowa. Laweta z pewnością przyda się także przy awarii lub po wypadku drogowym. Lawety kojarzą się zazwyczaj z niezbyt przyjemną sytuacją holowania auta: czy to zepsutego w trasie, czy uszkodzonego w wyniku wypadku, ale także z bardziej przyjemną okazją sprowadzania nowego auta z zagranicy. Jednak przy pomocy takiej platformy możemy również przetransportować łódź czy jacht, przyczepę campingową, a także maszyny i materiały budowlane. Jeżeli laweta jest wyposażona w wyciągarkę, może posłużyć nam także do wydobycia i postawienia uszkodzonego pojazdu. Z pewnością laweta zgierz to usługi, które spełnią oczekiwania każdego klienta. W mieście tym stawia się na profesjonalne usługi i skorzystało z niej już wielu klientów.

Przed podczepieniem przyczepy warto sprawdzić stan haka holowniczego. Upewnijmy się, że mocowanie jest trwałe i nie rozłączy się w czasie jazdy. Należy mieć na uwadze, że holujemy większy ciężar i powinniśmy zachować szczególną ostrożność podczas jazdy – przy wchodzeniu w zakręty, Należy pamiętać, że zestaw będzie przyspieszał wolniej niż samo auto, dlatego na wyprzedzanie warto zarezerwować sobie więcej czasu.