Najpopularniejsze metody ogrzania domu

Coraz bardziej popularne staje się montowanie pompy ciepła w nowoczesnych domach. Jest to urządzenie grzewcze wykorzystujące energię cieplną nagromadzoną w powietrzu, z gruntu, z wody do ogrzewania w środku pomieszczenia. Do tego wykorzystuje się instalację grzewczą wewnątrz budynku. Można się starać o dofinansowanie do tego typu ogrzewania.

Pobieranie energii cieplnej z otoczenia

pompy ciepła sopotOgrzewanie domu przy użyciu pompy ciepła jest coraz bardziej popularne. W celu wykorzystania ciepła z otoczenia wystarczy niewielka moc elektryczna do działania pompy obiegowej. Polecane pompy ciepła Sopot oferuje w kilku sprawdzonych firmach. Tam specjaliści pomogą dobrać najlepszą pompę do ogrzania konkretnej powierzchni domu. Pompy ciepła w pełni wykorzystują energię zgromadzoną w środowisku naturalnym, m.in. z wody, gruntu a nawet powietrza. Pompa ciepła, przy wykorzystaniu odpowiednich procesów termodynamicznych przetwarza energię pierwotną i dostarcza ją do naszej instalacji grzewczej zgodnie z zapotrzebowaniem. Do tego potrzebne jest zasilanie czyli prąd elektryczny. Zatem korzysta się z darmowej energii z otoczenia, a opłaty ponoszone są jedynie za dostawę czyli prąd. Pompy ciepła mogą być też zasilane gazem, lecz jest to mniej popularna metoda ogrzewania domu. Do pompy ciepła można otrzymać dofinansowanie.

Ogrzewanie domu za pomocą pomy ciepła jest jedna z najnowszych metod stosowanych w dzisiejszych czasach. Dlatego firm specjalizujących się w sprzedaży i doradztwie z tego zakresu jest dużo. Pompy ciepła dobiera się do powierzchni pomieszczenia, które trzeba ogrzać. Ceny zaczynają się od 15 tysięcy złotych, lecz zależą od wielkości i możliwości pompy. Mając do dyspozycji dostępną kwotę warto pomyśleć o pompie ciepła, która ogrzeje dom.