Niwelatory optyczne dla geodety

Pomiary geodezyjne zawsze wymagają specjalistycznego sprzętu. Sprzęt pomiarowy musimy odpowiednio dobrać do tego jakiego rodzaju pomiary chcemy wykonywać. Niestety nie ma na rynku dostępnych urządzeń pomiarowych, które są uniwersalne do tego stopnia, aby pozwalały nam wykonywać każdego rodzaju pomiary. Chcąc prowadzić firmę geodezyjną, musimy kupić między innymi GPS, tachimetr i niwelator.

Zalety niwelatorów optycznych

niwelator optyczny jaki kupićNie zawsze najnowocześniejsze urządzenia są najlepsze. Jeśli chcemy prowadzić małą firmę geodezyjną, to powinnismy raczej postawić na bardziej sprawdzone rozwiązania, które są testowane na rynku przez conajmniej kilka lat i się dobrze sprawują. Właśnie z tego powodu zamiast niwelatora laserowego powinniśmy kupić niwelator optyczny jaki kupić? Takie pytanie powinien zadać sobie każdy, kto zamierza wykonywać pomiary geodezyjne. Niwelatory optyczne posiadają bardzo dużą zaletę, a mianowicie nie są zasilane bateriami, ich działanie jest oparte na optyce, więc nie musimy pamiętać o tym, aby naładować baterie. Nie musimy się także obawiać tego, że wyczerpią nam się baterie. Średniej klasy niwelator optyczny pozwala nam na pomiary niwelety podłoża na odcinku około stu metrów z jednego stanowiska. Jest to dość dobry wynik. Kolejną zaletą niwelatorów optycznych jest to, że są one bardzo lekkie. Razem ze statywem ich waga nie przekracza pięciu kilogramów, więc z łatwością możemy się z nim przemieszczać po terenie.

Tego typu urządzenia pomiarowe możemy znaleźć w sklepach budowlanych. Jednak jeśli chcemy urządzenie, które pozwoli nam na wykonywanie prac geodezyjnych, to powinniśmy zakupu dokonać u jednego z dystrybutorów sprzętu geodezyjnego. Chcąc dokonać takiego zakupu powinniśmy przygotować się na wydatek rzędu trzech tysięcy złotych.