Nowoczesne klimatyzatory samochodowe

Klimatyzacja samochodowa jest bez wątpienia najbardziej przydatnym, oprócz nawigacji, narzędziem dla każdego kierowcy. W szczególności przydaje się na trasach dalekozasięgowych, odbywanych latem, gdy temperatura w samochodzie może podnosić się do nie tylko niewygodnych, ale również niebezpiecznych poziomów. Żaden z naszych samochodów nie posiadał jednak fabrycznie zamontowanej klimatyzacji, a jeśli już, to okazywała się ona zdecydowanie za mało skuteczna jak na nasze potrzeby.

Najlepsza klimatyzacja do ciężarówki

niezawodna klimatyzacja samochodowa w szczecinieWysoka temperatura wpływa negatywnie nie tylko na komfort jazdy, ale również na skupienie kierowcy, i może być przyczyną wielu wypadków na drodze. Chcąc zaoszczędzić sobie problemów, zawnioskowaliśmy o ulepszenie samochodów i montaż klimatyzacji w każdej ciężarówce. Nie każdy system klimatyzacji sprawdzał się jednak w pojeździe ciężarowym, mającym większe gabaryty, a tym samym potrzebującym klimatyzatora o znacznie wyższej wydajności niż samochody osobowe, jeżdżące na krótkich trasach. Niedawno do naszych samochodów została zakupiona niezawodna klimatyzacja samochodowa w Szczecinie, u producenta wyposażenia chłodniczego oraz klimatyzacji, zarówno domowej jak i pojazdowej. Urządzenia klimatyzacji przeznaczone są właśnie do pojazdów ciężarowych, i pracują o wiele wydajniej, z racji iż ciężarówki są znacznie dłużej wystawione na słońce podczas długich tras międzynarodowych, a tym samym nagrzewają się znacznie bardziej, utrudniając pracę kierowcy. Systemy klimatyzacji które otrzymaliśmy do naszych samochodów były uniwersalne, i nie były przeznaczone do żadnego konkretnego modelu samochodu, więc w razie ewentualnych problemów ich serwisowanie było zdecydowanie łatwiejsze.

Owe klimatyzatory okazały się bardzo proste w obsłudze, mimo iż posiadają nowoczesny pulpit z dotykowym wyświetlaczem kolorowym, i umożliwiają bardzo dokładne ustawienie pracy klimatyzatora, nie tylko pod względem regulacji temperatury ale również działania. Nie ma żadnego problemu by zaprogramować klimatyzator tak, by pracował intensywniej podczas postoju, gdzie samochód nagrzewa się najbardziej, lub też wyłączał się samoczynnie w godzinach nocnych, gdzie klimatyzacja najczęściej nie jest potrzebna, lub może pracować tylko w ograniczonym stopniu.