Nowoczesny zamek elektroniczny

Nowe technologie umożliwiają tworzenie zabezpieczeń, które jeszcze niedawno mogły być uważane za dość fantastyczny twór. Systemy detekcji, jakie do tej pory używane były głównie w wojskowych urządzeniach obecnie używane są jako zabezpieczenia do obiektów oraz systemy dostępowe do prywatnych domów.

Zaawansowane zamki dostępowe do domów

inteligentny zamek do drzwiJednymi z najnowocześniejszych rodzajów zamków są te, które posiadają wykrywacze nadajników, umieszczonych w kluczach domowych, dzięki czemu mogą być ustawione tak, by samoczynnie otwierały drzwi po wykryciu nadajnika w zasięgu. Tego rodzaju inteligentny zamek do drzwi może być więc używany nie tylko jako sposób na ułatwienie dostępu do domu czy obiektu, ale również jako metoda na podwyższenie komfortu samego mieszkania lub miejsca pracy, przez ułatwienie dostępu dla osób posiadających uprawnienia do przebywania na terenie danego miejsca. Bardzo atrakcyjną możliwością jest podłączenie nowoczesnego elektronicznego zamka do domowego systemu ułatwienia dostępu i centralnego sterowania, dzięki któremu może on zyskać nowe możliwości, i pracować jeszcze bardziej wygodnie dla właściciela. Niektóre zamki elektroniczne mają również możliwość posiadania systemu rozpoznawania twarzy

, coraz bardziej rozpowszechnionego w telefonach komórkowych oraz urządzeniach przenośnych.

Ten system może działać również w połączeniu z nowoczesnymi systemami monitorowania wizyjnego, a tak połączone funkcje tworzą jeden z najnowocześniejszych i najwygodniejszych systemów dostępowych jakie można dostać. Zamki tego typu są nadal dość rzadko spotykane, aczkolwiek z racji ich ogromnej funkcjonalności pojawiają się coraz częściej zarówno w prywatnych domach, zwłaszcza tych najbardziej zaawansowanych, jak i w obiektach użytkowych.