Nowy narożnik do salonu

Od jakiegoś czasu miałam wrażenie, że wnętrze mojego mieszkania powinno zostać odnowione. Ponieważ na razie nie stać mnie na remont postanowiłam, że zajmę się pojedynczymi elementami mieszkania. W pierwszej kolejności postanowiłam powymieniać meble w salonie. Zdecydowałam się na zakup nowej kanapy a właściwie to narożnika.

Elegancka sofa narożna

elegancki narożnik salonowyPonieważ moje wnętrze, można powiedzieć jest urządzone w stylu skandynawskim, dlatego zdecydowałam się aby mój narożnik również do tego stylu pasował. Zależałoby mi na tym aby był to elegancki narożnik salonowy. Przeglądałam więc oferty w okolicznych sklepach i zdecydowałam się na kanapę narożną z drewnianymi wysokimi nóżkami. Wykonana jest ona z aksamitnej tkaniny, która ogranicza wchłanianie płynów. Materiał jest plamoodporny i łatwy do czyszczenia. W środku znajdują się sprężyny oraz pianka, które wypełniają całą powierzchnię funkcji spania. Za niewielką dopłatą rozbudowałam mój narożnik o specjalny system, który wspomaga rozkładanie go. Co mnie bardzo ucieszyło cała kanapa posiada dwa pojemniki na pościel, które są bardzo pojemne. Jeżeli chodzi o stronę nowego narożnika to tutaj również mialam dowolność, ponieważ narożnik jest uniwersalny. Specjalne sprężyny które zostały zastosowane w tej kanapie pozwalają na to aby równomiernie rozłożyć ciężar ciała, przez co kręgosłup zachowuje swoje odpowiednie położenie. Producent oferował szeroką gamę kolorystyczną, ja jednak zdecydowałam się na obecnie bardzo modny kolor jakim jest głęboki morski. Jak już wspomniałam tkanina jest wyjątkowa, bardzo przyjemna w dotyku. Posiada specjalną warstwę hydrofobową. Jest też ona odporna na płowienie. Bardzo się cieszę, ponieważ materiał jest też odporny na wszelkiego rodzaju zadrapania, co dla mnie jest bardzo ważne, ponieważ posiadam w domu dwa koty i psa. Najbardziej cieszę się z dużej powierzchni spania, ponieważ wynosi ona aż 160×200.

Kolejnym elementem, który wymienię w swoim salonie będzie na pewno regał na książki i może małe elementy dekoracyjne. Szczerze przyznam, że narożnik do najtańszych nie należał ale zdecydowanie warty jest swojej ceny. Jestem bardzo zadowolona z tego zakupu i cieszę się, że się na niego zdecydowałam. Niby wymieniłam tylko jedną rzecz a już salon wygląda zupełnie inaczej, dużo lepiej.