Ocieplanie domów pianką PUR

Bardzo często słyszy się o takich problemach, że po wybudowaniu domu i zamieszkaniu w nim pojawia się problem polegający na tym, że bardzo ciężko idzie nagrzewanie powietrza w pomieszczeniach. Natomiast jeśli już pomieszczenie jest nagrzane to bardzo szybko się wychładza. Jest to ewidentny znak, że mamy problem z ociepleniem. Warto więc wówczas pomyśleć o tym by zastosować dodatkowe warstwy termoizolacyjne. Możemy do tego zadania zastosować nowe metody.

Efektywne ocieplanie pianką

ocieplanie pianką kujawsko pomorskieOcieplanie domów najczęściej kojarzone jest ze stosowaniem jednego materiału. Chodzi tutaj oczywiście o styropian, który od dziesięcioleci dominuje w kwestiach dotyczących ocieplania. Jednak od jakiegoś czasu materiał ten ma sporą konkurencję, która sprawia że styropian stosowany jest już nieco rzadziej. Konkurencją tą jest pianka poliuretanowa, która ma niezwykłe właściwości. Jeśli chodzi o kwestię jaką jest ocieplanie pianką Kujawsko pomorskie jest jednym z tych województw, w którym bardzo łatwo znaleźć możemy sprawdzone firmy zajmujące się nakładaniem takiej pianki na co dzień. Żeby nałożyć taką piankę w naszym domu należy najpierw odpowiednio przygotować powierzchnię, na którą ta pianka będzie nakładana. Do nałożenia pianki poliuretanowej stosuje się obecnie specjalne urządzenia zwane przez profesjonalistów agregatami. Sprzęt ten jest w stanie wytworzyć w zbiorniku z pianką bardzo duże ciśnienie. W efekcie pianka jest uwalniana z pistoletu bardzo szybko i może przez to docierać do najróżniejszych zakamarków znajdujących się na powierzchni, którą planujemy ocieplać. Bardzo często słyszy się o tym, że piankę poliuretanową nakłada się na poddasza. Te fragmenty budynku są szczególnie mocno narażone na wytracanie przez nie ciepła. W związku z tym warstwa termoizolacyjna z pianki PUR świetnie się może w takim miejscu sprawdzić. Piankę można oczywiście zastosować również na ścianach.

Na chwilę obecną w izolacje termiczne z pianki poliuretanowej zainwestowały setki tysięcy osób. Od pierwszych chwil po zastosowaniu pianki tego typu w swoim domu można odczuć różnicę. Z całą pewnością dużą różnicę zauważymy również wtedy gdy rozpocznie się sezon grzewczy. Wówczas możemy dostrzec, że wysokość naszych rachunków za energię cieplną znacznie spadła.